Toruń: Rada Miasta zdecydowała o powrocie parkomatów. Znamy datę

2020-05-15 9:36 KM
Toruń szykuje się na powrót parkomatów. Wiemy kiedy wznowią działanie
Autor: Małgorzata Litwin / UMT Toruń szykuje się na powrót parkomatów. Wiemy kiedy wznowią działanie

Od 1 czerwca 2020 r. kierowcy znów będą mogli płacić za parkowanie w Toruniu za pomocą parkomatów – zadecydowała 14 maja 2020 r. Rada Miasta Torunia. - Powrócą też biletomaty w pojazdach MZK - informuje UMT na głównej stronie grodu Kopernika.

Koronawirus sprawił, że przez jakiś czas kierowcy nie tylko z Torunia nie mogli korzystać z parkomatów. W połowie marca br. urządzenia zostały wyłączone i zafoliowane, zaś kierowcy zobowiązani do uiszczania opłat poprzez aplikacje mobilne Mobilet i Skycash lub w formie abonamentu. Pisaliśmy wam o tym na portalu ESKA INFO Toruń TUTAJ.

W miniony czwartek (14 maja) podczas zdalnej sesji Rady Miasta Torunia, radni zadecydowali, że obostrzenia, wprowadzone formalnie uchwałą z 23 kwietnia 2020 r., zostaną złagodzone i pojawi się znów możliwość korzystania z parkomatów. Urządzenia zostaną oczywiście uruchomione z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

- Operator będzie zobowiązany do ich dezynfekcji trzy razy dziennie w godzinach funkcjonowania strefy (8.00-18.00) oraz do umieszczenia na urządzeniach informacji zalecającej stosowanie rękawiczek przy obsłudze. W podobnym czasie planowane jest także przywrócenie możliwości zakupu biletów w biletomatach znajdujących się w tramwajach i autobusach. Również te urządzenia będą opatrzone stosowną informacją sanitarną dla pasażerów oraz dezynfekowane na pętlach - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Torunia.

Przedstawiciele UMT przekazali też ciekawe statystyki. W marcu br. wpływy ze Strefy Płatnego Parkowania w Toruniu spadły w porównaniu z marcem 2019 r. o około 140 tys. zł, analogicznie w kwietniu o 350 tys. zł. Wzrosła też liczba wezwań do uiszczenia opłaty za parkowanie - ze 100 dziennie w normalnym okresie, do 200 w czasie epidemii.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Nielegalna sprzedaż tytoniu oraz handel narkotykami

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.