Toruń: Znalazł portfel pełen pieniędzy. Jego zachowanie to wzór do naśladowania

2020-05-14 20:10 KM
Mieszkaniec Torunia znalazł portfel pełen gotówki. Postąpił najlepiej jak mógł
Autor: CC Unsplash.com Mieszkaniec Torunia znalazł portfel pełen gotówki. Postąpił najlepiej jak mógł

Mieszkaniec Torunia odnalazł portfel ze sporą ilością gotówki. 68-latek zachował się jak należy. Znaleziony portfel wraz z całą jego zawartością zaniósł do komisariatu. - Kilka godzin później do tej samej jednostki zgłosił się właściciel portfela i odebrał go - informuje nas policjant z biura prasowego KMP w Toruniu.

W miniony wtorek (12 maja) do komisariatu na toruńskim śródmieściu przyszedł 68-latek. Mężczyzna przyniósł portfel, który dosłownie chwilę wcześniej znalazł u zbiegu ulic Kościuszki i Grudziądzkiej. W portfelu było blisko 3 tys. złotych w gotówce. Nie było w nim żadnych dokumentów, jedynie rodzinne zdjęcia. Kilka godzin później do tego samego komisariatu zgłosił się 27-latek, który poinformował policjantów, że zgubił portfel ze sporą ilością gotówki, która pochodziła ze sprzedaży auta.

- 27-latek dokładnie opisał co jeszcze znajdowało się w portfelu. Okazało się, że to właśnie jego portfel przyniósł do komisariatu 68-latek. Mężczyzna nie krył szczęścia z odzyskania „zguby”, ale i podziwu dla uczciwego znalazcy - informuje nas mł. asp. Wojciech Chrostowski z biura prasowego KMP w Toruniu.

Policjanci podkreślają, że 68-latek, który odnalazł portfel i przekazał go funkcjonariuszom niewątpliwie zasługuje na dużą aprobatę i wzór do naśladowania. - Dzięki tej właściwej postawie obywatelskiej odnalezione rzeczy trafiły do prawowitego właściciela - podsumowuje mł. asp. Chrostowski.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Mieszkanka Sulejówka kupiła świnię i przywiązała ją do drzewa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.