Toruń ma nowe rondo turbinowe. Na Grudziądzkiej jest bezpieczniej [ZDJĘCIA]

2020-08-11 20:19 Konrad Marzec

Przebudowana ul. Grudziądzka w rejonie Centralnego Cmentarza Komunalnego w Toruniu jest już dostępna dla ruchu. - Trwają prace wykończeniowe - informuje Urząd Miasta Torunia. Kierowcy z pewnością ucieszą się z faktu, iż dwa niebezpieczne skrzyżowania zostały zastąpione przez nowe rondo turbinowe.

Toruń ma kolejne ważne informacje dla kierowców. Chodzi o zmianę na ruchliwym odcinku, gdzie przecina się droga wylotowa z Torunia na Gdańsk z drogami dojazdowymi do Centralnego Cmentarza Komunalnego i zlokalizowanych w pobliżu firm. Obecnie w tym miejscu, u zbiegu tzw. „nowej Polnej”, Grudziądzkiej i Celniczej, powstało rondo turbinowe czyli takie, w którym potoki ruchu pasa wewnętrznego i zewnętrznego nie przecinają się. Kierowca musi więc dokonać wyboru odpowiedniego pasa przed wjazdem na rondo, ponieważ potem nie ma już możliwości jego zmiany.

Pojazdy poruszające się po rondzie turbinowym są bezkolizyjnie kierowane do odpowiedniego wylotu. To rozwiązanie sprawdzone już w Toruniu w dwóch miejscach - na rondzie biskupa Chrapka czy na rondzie Hoffmana.

- Rondo turbinowe na ul. Grudziądzkiej zastąpiło istniejące w tym miejscu wcześniej dwa skrzyżowania, które były niebezpieczne i nastręczały wielu trudności, szczególnie kierowcom jadącym od strony cmentarza i próbującym włączyć się do ruchu na DK91 - mówi Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD. - Obecne rozwiązanie zlikwidowało ten problem. Jest proste i bezpieczne dla wszystkich użytkowników drogi - dodaje.

Zgodnie z planem przebudowa ul. Grudziądzkiej ma się zakończyć we wrześniu 2020 r. Obecnie realizowane są jeszcze prace wykończeniowe: malowanie oznakowania poziomego i pionowego, prace zieleniarskie, likwidacja przejazdów tymczasowych oraz prace w obrębie przejazdu kolejowego. W czasie tych robót mogą wystąpić lokalne przewężenia.

Inwestycję realizuje PBDI, a koszt zadania to ponad 7 mln zł.

Demonstracja LGBT w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.