Toruń: Nazistowskie symbole na starówce. O co chodzi?

2021-09-21 13:44

W środę (21.09.2021) jeden z naszych czytelników zwrócił nam uwagę na nazistowskie symbole, które pojawiły się w samym sercu Torunia. Uspokajamy - na starówce powstają zdjęcia do filmu "Filip" i jest to element dekoracji. Zobaczcie zdjęcia fotoreportera se.pl/torun!

Toruń: Nazistowskie symbole na starówce. O co chodzi?

Niektórzy mieszkańcy Torunia mogli być nieco zdezorientowani. Skąd nazistowskie symbole na starówce? Jak już wiecie z portalu Super Express Toruń - m.in. w grodzie Kopernika powstają zdjęcia do filmu "Filip" Michała Kwiecińskiego. Nasze miasto wciela się w rolę Frankfurtu. Za zdjęcia odpowiada znany operator  Michał Englert, a główną rolę gra Eryk Kulm.  Zdjęcia powstają m.in. na Rynku Staromiejskim, w Dworze Artusa, na ul. Piekary, Panny Marii, Podmurnej, Mostowej oraz Łaziennej. Zobaczcie zdjęcia z tej ostatniej ulicy! Zamieszczamy je w poniższej galerii.

Czytaj też: Toruń: Niezwykłe odkrycie na Bulwarze Filadelfijskim! Pochodzi z XIX wieku

W filmie pojawią się m.in. stażyści z Torunia. Nasz fotoreporter rozmawiał z jednym z nich. Mężczyzna zdradził "Super Expressowi" stawkę za dzień na planie. Jest to okazja do zainkasowania dodatkowego zarobku. 

To rzecz jasna nie pierwszy film, który kręcono w Toruniu. Nasze miasto pojawia się m.in. w "Kto nigdy nie żył", "Rejsie" czy serialowych "Lekarzach". Teraz widzowie będą mogli podziwiać znane w Toruniu miejsca w dziele na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda. Bohaterem jest młody Polak, który pracuje jako kelner w hotelu we Frankfurcie nad Menem.

Sonda
Ceny biletów w kinach są:
Tak zmieniał się Toruń przez ostatnich 37 lat!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE