Toruńska starówka

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express / Zdjęcie poglądowe Toruń: Restauracje ze starówki padają jak muchy. Kolejne lokale znikają z mapy

Nie jest dobrze!

Toruń: Restauracje ze starówki padają jak muchy. Kolejne lokale znikają z mapy

2022-11-18 12:39

Toruń traci kolejne restauracje, które do tej pory były dumą starówki. Lokale padają m.in. dlatego, że inflacja oraz ceny prądu i gazu wystrzeliły w kosmos. W listopadzie na listę knajp, przechodzących do historii wpisały się kolejne, zasłużone restauracje. Są jednak wyjątki, którym powodzi się na tyle dobrze, że spróbują swoich sił w nowym miejscu.

Osteria di Bitondo, Krowarzywa, Kona Coast Cafe, Domowa Pizza pod Arkadami - tych restauracji już nie ma albo niebawem nie będzie na toruńskiej starówce. Szokować może chociażby informacja o zamknięciu tej ostatniej, bo za nią 43 lata działalności. Dlaczego lokale padają? Codziennie słychać o problemach przedsiębiorców, którzy zmagają się z gigantycznymi podwyżkami prądu, gazu oraz z konkretną inflacją.

Osteria di Bitondo była niezwykle popularna zwłaszcza po "Kuchennych Rewolucjach", podczas których Magda Gessler bardzo chwaliła tamtejszą pizzę. Mówiła nawet, że to jedna z najlepszych, jakie jadła w życiu. W tym konkretnym przypadku torunianie alarmowali, że po odejściu Włocha Chrisa, smak pizzy wyraźnie się pogorszył.

Toruń: Bułka w miejsce Kona Coast Cafe. Drugi lokal na starówce

Bułka może się pochwalić znakomitymi opiniami. Ocena 4,5 z 2766 opinii (stan na 18 listopada 2022 r., godzina 12:30) mówi bardzo wiele. Lokal z ulicy Szewskiej 6 oferuje pyszne śniadania i lunche. Jak podaje portal "Oto Toruń" właściciele chcą spróbować z drugim punktem, który pojawi się w miejscu "zwolnionym" przez Kona Coast Cafe. Obecnie trwa poszukiwanie personelu. Czekamy na datę otwarcia kolejnego lokalu "Bułki".

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy lubisz spacerować po toruńskiej starówce?
Policyjny pościg za motocyklistą ulicami Torunia. 41-latek trafił za kraty