Toruń: Siedział na przystanku w środku nocy. Był zziębnięty i wyczerpany

2020-02-14 8:24 EITOR
Toruń: Siedział na przystanku w środku nocy. Był zziębnięty i wyczerpany
Autor: CC Pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Nocna interwencja municypalnych z Torunia. Do zdarzenia doszło w czwartek (13 lutego), ok. godziny 3:40. Funkcjonariusze pomogli starszemu mężczyźnie, który przebywał na przystanku autobusowym przy ulicy Czerwona Droga w Toruniu. Jego stan jasno wskazywał, że nie jest w stanie udać się do stałego miejsca pobytu.

O niepokojącej sytuacji poinformował Straż Miejską jeden z mieszkańców Torunia. Dyżurny natychmiast skierował tam patrol. Strażnicy, którzy szybko dotarli na przystanek potwierdzili tą informację. We wiacie przystankowej znajdował się starszy mężczyzna. 

- Nie miał on butów i kurtki, które jak stwierdził, zostały mu skradzione. 74-latek był mocno zziębnięty, ale nie chciał pomocy medycznej. W tym stanie jednak nie był w stanie udać się do swojego stałego miejsca pobytu - tłumaczy Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu.

Strażnicy przewieźli seniora do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Toruniu, gdzie otrzymał schronienie i niezbędną pomoc socjalną.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.