Koniec cyklu!

Toruń. Szachiści zakończyli rywalizację w Pameli. Triumf zawodnika AZS UMK

2022-11-25 13:35

Toruń: Zakończyły się szachowe rozgrywki w Hard Rock Pubie Pamela. Jesienią amatorzy "królewskiej gry" rozegrali pięć turniejów. Wygrał w pięknym stylu Sebastian Pąpka. Zakończenie obecnością uświetnił Grzegorz Grabowski, który w czasie wręczenia nagród opowiedział o kultowym festiwalu i poświęconej mu książce "Brodnica Blues".

Jesienne rozgrywki szachowe w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela zakończyły się na kilka dni przed Mundialem w Katarze. Na przestrzeni pięciu turniejów najlepszy był Sebastian Pąpka z AZS UMK Toruń, choć ostatnia runda padła łupem Roberta Wojciechowskiego.

- W ostatnim turnieju rundy jesiennej Grand Prix Hard Rock Pubu Pamela w Szachach Błyskawicznych zwyciężył Robert Wojciechowski z dorobkiem 8,5 punktu, przed Sebastianem Pąpką (7 punktów) i Markiem Lewandowskim (6,5 punktu). Wszyscy to reprezentanci klubu AZS UMK Toruń. Czwarte nagrodzone miejsce zajął Tomasz Palacz, uzyskując również 6,5 punktu. To reprezentant Browar Wąsosz Gambit Toruń. Najlepszym zawodnikiem do rankingu ELO 1400 został Kamil Wróblewski, który wywalczył 4,5 punktu. Kamil to zawodnik UKS OPP Toruń - podsumował Robert Politowski, sędzia zawodów.

- W klasyfikacji generalnej cyklu, po odrzuceniu najsłabszego wyniku, zwyciężył Sebastian Pąpka z dorobkiem 90 punktów, drugie miejsce zajął Marek Lewandowski z 68 punktami, trzecią lokatę zdobył Paweł Siekierski z 58, a 56 punktów na czwarte miejsce przekuł Robert Wojciechowski - dodał Politowski.

Toruń: Organizatory dumny z turniejów w Hard Rock Pub Pameli

- Finałowy turniej rundy jesiennej Grand Prix Hard Rock Pubu Pamela przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia w całym cyklu zawodów. Muszę podkreślić, że każda z rozgrywek stała na wysokim poziomie. Poszczególne turnieje miały indywidualną oprawę. Ostatni z nich swoją obecnością uświetnił Grzegorz Grabowski, który w czasie wręczenia nagród opowiedział o kultowym festiwalu i poświęconej mu książce "Brodnica Blues", autorstwa Mariusza Szalbierza. Publikacja ta, z okolicznościową dedykacją, była jedną z nagród klasyfikacji generalnej cyklu. Czołowa dziesiątka zawodników rankingu rundy jesiennej Grand Prix Hard Rock Pubu Pamela w Szachach Błyskawicznych otrzymała również nagrody rzeczowe, ufundowane przez Browar Zamkowy. Kraftowy producent piwa z Cieszyna miał duży, inspirujący wkład w przebieg całego cyklu. Nie mogę pominąć osobistego zaangażowania cenionego piwowara domowego - Michała Śniegowskiego, który miał swój autorski wkład w celebrowanie zakończenia cyklu - podsumował Dariusz Kowalski z Hard Rock Pubu Pamela.

Klasyfikacja generalna jesiennej rundy Grand Prix Hard Rock Pubu Pamela w Szachach Błyskawicznych

  1. Pąpka Sebastian - 90
  2. Lewandowski Marek - 68
  3. Siekierski Paweł - 58
  4. Wojciechowski Robert - 56
  5. Palacz Tomasz - 52
  6. Bartosik Piotr - 40
  7. Marzec Konrad - 36
  8. Ludwiński Daniel - 30
  9. Wróblewski Kamil - 29
  10. Wysocki Igor - 25

Szachiści pokochali Hard Rock Pub Pamelę, więc mamy dla nich dobre wieści. Jeszcze w 2022 roku mogą się spotkać na turnieju świątecznym, który odbędzie się 19 grudnia. O szczegółach poinformujemy wkrótce w naszym serwisie. Zdjęcia z zakończenia jesiennych rozgrywek w szachach błyskawicznych można znaleźć pod tekstem.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy umiesz grać w szachy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE