Toruń TONIE W DŁUGACH! Mieszkańcy będą je spłacać aż do ŚMIERCI

2021-03-01 17:39 Mariusz Korzus km
Toruń TONIE W DŁUGACH! Mieszkańcy będą je spłacać aż do ŚMIERCI
Autor: Mariusz Luda / Radio ESKA Toruń TONIE W DŁUGACH! Mieszkańcy będą je spłacać aż do ŚMIERCI

Jest jedna rzecz, w której Michał Zaleski prezydent Torunia nie ma sobie równych w Polsce. Gdy obecny gospodarz miasta ze swoją ekipą zaczynał rządy, Toruń był zadłużony na 188 miliony złotych. Teraz dług Torunia to 1 112 654 543 zł. W przeliczeniu na jednego mieszkańca to ponad 5 tysięcy złotych. Samych odsetek miasto Toruń w 2020 roku zapłaciło 20 milionów 179 tysięcy złotych.

Toruń TONIE W DŁUGACH! Mieszkańcy będą je spłacać aż do ŚMIERCI

Michał Zaleski prezydentem Torunia został pod koniec listopada 2002 roku. Wystartował z własnego komitetu wyborczego Czas Gospodarzy. Prezydent Torunia w Radzie Miejskiej nie ma praktycznie opozycji. Obecnie jednym z jego zastępców jest osoba wskazana przez Platformę Obywatelską, kolejnym wiceprezydentem jest osoba z nadania Prawa i Sprawiedliwości. Długi miasta to temat tabu w grodzie Kopernika. Szkoda, że władze miasta zapomniały, że Mikołaj Kopernik nie był tylko astronomem, ale tez wybitnym ekonomistą. To dzięki niemu biskupstwo warmińskie stało się kraina miodem i mlekiem płynącą. Ciekawe co by Kopernik powiedział na liczby z tabelki, którą widzimy poniżej? 

Dług Torunia. Tak zmieniał się w ostatnich latach
Autor: materiały prasowe UMT Dług Torunia. Tak zmieniał się w ostatnich latach

W każdym razie, kiedy Michał Zaleski zaczynał swoje rządy dług Torunia wynosił tylko lub aż 188 milionów złotych. Obecnie na koniec ubiegłego roku miasto zostało zadłużone na 1 miliard i 112 milionów zł. Prezydent Michał Zaleski nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w sprawie zadłużania Torunia. Co najmniej 200 kolejnych milionów kredytu miasto chce wziąć, aby zbudować centrum filmowe Camerimage. Nie wszystkim mieszkańcom to się podoba. 

Gdy Michał Zaleski zostawał prezydentem Toruń liczył 210 702 mieszkańców. Na koniec czerwca 2020 roku populacja Torunia to 201 106.

Toruńscy drogowcy rozpoczęli pozimowe łatanie dziur
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE