BRUTALNA WINDYKACJA w Toruniu! W tle afera z byłymi policjantami

i

Autor: materiały policji BRUTALNA WINDYKACJA w Toruniu! W tle afera z byłymi policjantami

BRUTALNA WINDYKACJA w Toruniu! W tle afera z byłymi policjantami

2021-02-27 15:54

Brutalna windykacja mieszkańców Torunia, którzy zdecydowali się na "chwilówki" od firmy Moment Finanse. "Nowości" opisują na swoim portalu nowy wątek w sprawie. 26 lutego ruszył proces w sprawie. Pokrzywdzeni uważają, że fakt, iż wspomniana wcześniej firma zatrudniała byłych policjantów ma znaczenie. Początki trudnego ścigania winnych sięgają lat 2016-2017.

BRUTALNA WINDYKACJA w Toruniu! W tle afera z byłymi policjantami

Cała sprawa miała swój początek w latach 2016-17. Klienci firmy Moment Finanse byli nękani i żyli w stanie permanentnego zagrożenia. Sąd uznał, że prezes firmy pożyczkowej Moment Finanse Bartosz L. oraz jego pracownicy Rajmund T., Jacek B. i Artur J. wspólnie i w porozumieniu uporczywie nękali pożyczkobiorców - Najeżdżali klientów w domach, pukali, a nawet walili pięściami w drzwi, krzyczeli, wygrażali, obklejali drzwi mieszkań naklejkami z logo firmy, uporczywie słali esemesy - czytamy na portalu dziennika "Nowości". W grudniu 2019 roku mężczyźni usłyszeli wyrok. Kary więzienia, grzywny, szereg zakazów i dotkliwe kary finansowe. 

Przeczytaj także: Więcej policyjnych patroli na ulicach Torunia! Urząd Miasta przekaże OGROMNĄ kwotę [ZDJĘCIA]

- Moment Finanse udzielała szybkich pożyczek na interesujących zasadach. W toku procesu wyszło np. na jaw, że jedna z torunianek zaciągnęła pożyczkę w wysokości 2000 zł, a za jej "obsługę domową" musiała zapłacić 2600 zł. Inna kobieta pożyczyła 500 zł, a nękana była przez windykatorów za niespłacone 150 zł, które urosło do 400 zł. Jedną z klientek windykowali w miejscu jej pracy, w przychodni zdrowia "Rudak-Med". To niedopuszczalne - mówiła sędzia Aneta Zawulewska-Glonek, cytowana przez "Nowości".

Brutalna windykacja w Toruniu. Byli policjanci zamieszani w sprawę

Ofiary brutalnej windykacji już kilka lat temu mieli problemy z dochodzeniem sprawiedliwości. Pan Krzysztof, który wypowiedział się dla "Nowości" ma wątpliwości, czy w związku z zamieszaniem w sprawę byłych funkcjonariuszy policji (zatrudnionych przez Moment Finanse), może być pewny, że prezes i jego ludzie nie pozostaną bezkarni. Co ciekawe, jeden z policjantów był już w przeszłości skazany przy okazji afery bankomatowej. W 2013 roku on i jego kolega pobrali pieniądze, które zepsuty bankomat wydawał podwójnie.

Apelacja obrońców przyniosła pożądany skutek i 26 lutego w toruńskim sądzie rozpoczął się kolejny proces. Pandemia koronawirusa i tak znacząco go opóźniła.  Firma Moment Finanse działa przy Szosie Lubickiej. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

14-latkowie okradali seniorów metodą "na policjanta"