Toruń. Tradycyjna kwesta na cmentarzu św. Jerzego oficjalnie odwołana [1 LISTOPADA]

2020-10-16 8:59 Konrad Marzec
Cmentarz św. Jerzego w Toruniu
Autor: Urząd miasta Torunia / torun.pl Toruń. Tradycyjna kwesta na cmentarzu św. Jerzego oficjalnie odwołana [1 LISTOPADA] / Zdjęcie poglądowe

Toruń znalazł się w czerwonej strefie. Koronawirus wciąż daje nam się ostro we znaki. Walka z pandemią niesie za sobą konkretne decyzje. 1 listopada (Wszystkich Świętych) nie odbędzie się tradycyjna kwesta na cmentarzu św. Jerzego. Nie oznacza to jednak, że nie będzie można pomóc tym, którzy zbierają na szczytny cel.

Toruń. Tradycyjna kwesta na cmentarzu św. Jerzego oficjalnie odwołana [1 LISTOPADA]

W czwartek (15.10.2020) informowaliśmy was o tym, że Toruń oficjalnie jest w czerwonej strefie. Koronawirus szaleje w Polsce, więc czeka nas mnóstwo ograniczeń. Władze grodu Kopernika starają się zminimalizować rozwój pandemii i podejmują konkretne decyzje. Prezydent Michał Zaleski potwierdził na czwartkowej konferencji prasowej, że 1 listopada nie odbędzie się tradycyjna kwesta na cmentarzu św. Jerzego, organizowana przez Urząd Miasta Torunia i Towarzystwo Miłośników Torunia. Nie oznacza to jednak, że zainteresowani nie będą mieli możliwości wsparcia szczytnego celu.

Czytaj także: MZ: Ponad 8000 nowych przypadków koronawirusa w Polsce (15.10.2020). Ile w Kujawsko-Pomorskiem?

- Chcemy przenieść kwestę do internetu i zbierać fundusze na odnowienie zapomnianych grobów online na jednym z portali zrzutkowych. Tak to się popularnie mówi. Rozpoczniemy ją najpewniej tydzień przed 1 listopada, a zakończymy tydzień po. O szczegółach będziemy jeszcze informować - przekazał prezydent Michał Zaleski na czwartkowej konferencji prasowej.

Prezydent Zaleski uzasadnił, że odwołanie tradycyjnej kwesty przynajmniej w jakimś stopniu ograniczy spotkania na cmentarzach. - Żyjemy w trudnym czasie. Zachęcamy, abyśmy odczuli własną odpowiedzialność za to co przed nami. Nie ma nigdzie na świecie rządu, który byłby w stanie opanować epidemię, działając jedynie z góry - podkreślił gospodarz Torunia.

Sadzenie drzew w Toruniu