Toruń: Turnieje szachowe w Pameli wkraczają w decydującą fazę! Ogromne emocje na finiszu

2022-05-27 11:34
9. runda Grand Prix Hard Rock Pub Pamela w Szachach Błyskawicznych w Toruniu
Autor: Izabella Kossakowska 9. runda Grand Prix Hard Rock Pub Pamela w Szachach Błyskawicznych w Toruniu

Toruń: Dla środowiska szachowego turnieje w Hard Rock Pubie Pamela to już przyjemna tradycja. W poniedziałek (30.05.2022) odbędzie się ostatnia odsłona zmagań z cyklu Grand Prix HRPP w Szachach Błyskawicznych. Sytuacja w tabeli jest bardzo ciekawa, a właściciel lokalu już zapowiada kolejne emocje, związane z królewską grą.

Dziewiątą rundę Grand Prix Hard Rock Pubu Pamela w Szachach Błyskawicznych wygrał Marek Lewandowski, a za jego plecami uplasowali się Tomasz Palacz, Sebastian Pąpka i Aleksandra Dąbrowska. Cała czwórka reprezentuje kluby z Torunia. - Po walce do ostatniej rundy udało mi się wygrać wynikiem 7,5 z 9 punktów i bez przegranej. Wygrana pozwoliła mi utrzymać 2 miejsce w klasyfikacji generalnej, a drugie miejsce Tomka przybliżyło go do 3 miejsca w całym cyklu - powiedział po zawodach zwycięzca. Zadowolenia po raz kolejny nie ukrywał właściciel HRPP PAmela, Dariusz Kowalski. Pełne wyniki dostępne są TUTAJDalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Toruń: Zmiany w organizacji ruchu drogowego od 4 czerwca! Utrudnienia dla kierowców i pasażerów MZK

- Tym razem medale dla zwycięzców przygotowała Pracownia Stara Lampownia. Udekorowanie nimi najlepszych zawodników turnieju to duża satysfakcja, podobnie jak wręczenie nagród rzeczowych przygotowanych przez kraftowy Browar Dwa Miasta. Partnerzy wspierający nasze turnieje są wyjątkowi, co w znacznym stopniu przekłada się na atmosferę, którą tworzą szachiści. To dobry prognostyk na przyszłość - podkreślił Dariusz Kowalski.

Toruń. Hard Rock Pub Pamela zaprasza na ostatni turniej szachowy z cyklu Grand Prix. W planach kolejne

W tabeli całego cyklu Grand Prix HRPP w Szachach Błyskawicznych prowadzi Paweł Flak (145 punktów), o 6 "oczek" mniej ma Marek Lewandowski. Za plecami tej dwójki jest Tomasz Palacz (113 punktów), ale ma tylko cztery "oczka" więcej od Pawła Siekierskiego. Walka o medale zapowiada się pasjonująco. Za wygranie turnieju zwycięzca otrzymuje 25 punktów, druga lokata to 20 punktów, trzecia 18 i czwarta 16. Odpadają dwa najgorsze turnieje. Warto dodać, że prowadzący w tabeli Paweł Flak z Płocka nie był obecny na trzech z nich. Dominator powinien się pojawić na ostatniej rundzie, gdzie liczy na zapewnienie sobie złota. Tymczasem organizator już zaprasza na te zmagania i obiecuej kolejne atrakcje.

- Dziesiąte zawody cyklu odbędą się w poniedziałek 30.05.2022 o godzinie 20. Są to kończące rywalizację rozgrywki. Po turnieju zostaną wręczone kolekcjonerskie medale wykonane przez Pracownia Stara Lampownia oraz nagrody rzeczowe (miejsca 1-4 / Browar Dwa Miasta ). Puchary oraz nagrody rzeczowe dotyczące całego cyklu zostaną wręczone w czasie specjalnego turnieju 6.06.2022. Zgodnie z zapowiedziami przewidujemy w Hard Rock Pubie Pamela cykl pucharowych, letnich rozgrywek w Szachach Błyskawicznych. Jesienią wracamy do kolejnej rundy Grand Prix - zapewnia Dariusz Kowalski.

Wygląda na to, że kultowa Pamela już na dobre zostanie domem szachistów. O kolejnych imprezach będziemy informować na naszym portalu.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy umiesz grać w szachy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE