Toruń: Zmiany w organizacji ruchu drogowego od 4 czerwca! Utrudnienia dla kierowców i pasażerów MZK

2022-05-27 9:31
Toruń: Zmiany w organizacji ruchu drogowego od 4 czerwca! Utrudnienia dla kierowców i pasażerów MZK
Autor: MZK w Toruniu / CC Pixabay.com Toruń: Zmiany w organizacji ruchu drogowego od 4 czerwca! Utrudnienia dla kierowców i pasażerów MZK

Toruń: Kolejny ważny komunikat MZK, dotyczący utrudnień dla kierowców i pasażerów autobusów. Od soboty 4 czerwca 2022 r. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie ronda Czadcy. Z tego powodu inaczej będzie funkcjonowała także komunikacja miejska. Powodem rzecz jasna budowa nowej linii tramwajowej na osiedle JAR.

Ostatnie tygodnie to mnóstwo komunikatów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu i Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu o utrudnieniach drogowych, z którymi mierzą się kierowcy i pasażerowie MZK. Tym razem chodzi o te, obowiązujące w rejonie ronda Czadcy. Przyczyną takowych są rzecz jasna prace przy budowie nowej linii tramwajowej. Rzeczniczka Zakładu Sylwia Derengowska podkreśla, że informacje o utrudnieniach będą przekazywane z odpowiednim wyprzedzeniem. Te, o których mowa w tym materiale obowiązują od 4 czerwca, więc możemy się na nie spokojnie przygotować.

Czytaj też: Alarm meteo dla Torunia! Burze i wichury atakują [Pogoda Toruń 27.05.2022]

Toruń: Zmiany w ruchu drogowym na rondzie Czadcy. Utrudnienia dla kierowców i pasażerów MZK

Zmiany w organizacji ruchu drogowego obowiązujące od 4 czerwca to:

  • zamknięcie jezdni zachodniej ronda Czadcy;
  • ruch dwukierunkowy w relacji ul. Legionów po jezdni wschodniej;
  • brak możliwości skrętu w lewo zarówno w ul. Wielki Rów z ul. Legionów, jak i z ul. Wielki Rów w Legionów;

- Sugerujemy objazd Trasą Średnicową oraz ul. Polną - przekazuje w komunikacie Sylwia Derengowska z MZK w Toruniu. Na zmiany muszą się przygotować również ci, którzy dojeżdżają do celu autobusem. - Przystanki autobusów linii nr 10, 20 i 11 oraz 34 w kierunku centrum zostaną przeniesione na wschodnią jezdnie ul. Legionów - przekazuje Derengowska.

- Główne prace realizowane w czasie wprowadzanych od 4 czerwca zmian w organizacji ruchu to rozbiórki, przebudowa uzbrojenia podziemnego, budowa układu torowego i drogowego. Planowany termin zakończenia tego etapu to 2 września br.. Kolejny etap prac na rondzie Czadcy zakłada przeniesienie prac na wschodnią stronę ronda. Ruch drogowy zostanie wówczas przeniesiony na zachodnią stronę ronda. O zmianach poinformujemy przed ich wprowadzeniem - podkreśla Sylwia Derengowska z MZK w Toruniu.

Zmiany na rondzie Czadcy w Toruniu. Mapa MZK
Autor: MZK w Toruniu Zmiany na rondzie Czadcy w Toruniu. Mapa MZK

Planowany termin rozpoczęcia prac kolejnego etapu robót na rondzie: 30.09.2022 r.. O szczegółach będziemy was informować na bieżąco w serwisie "Super Express Toruń". Aktualne rozkłady jazdy autobusów i tramwajów znajdziecie na stronie MZK.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy korzystasz z komunikacji miejskiej w Toruniu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE