Alarm meteo dla Torunia! Burze i wichury atakują [Pogoda Toruń 27.05.2022]

2022-05-27 8:08
Alarm meteo dla Torunia! Burze i wichury atakują [Pogoda Toruń 27.05.2022]
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Alarm meteo dla Torunia! Burze i wichury atakują [Pogoda Toruń 27.05.2022]

Toruń: Ostrzeżenie IMGW i TCZK dla grodu Kopernika i okolic. Meteorolodzy spodziewają się bardzo nieprzyjemnego piątku (27.05.2022), obfitującego w deszcze, silny wiatr i burzę. Prognoza na najbliższe godziny i cały weekend - delikatnie mówiąc - nie zachwyca. Na portalu se.pl/torun sprawdzamy, kiedy będzie najgorzej. Pogoda Toruń 27.05.2022.

Ostrzeżenie IMGW dla Torunia potwierdza Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu. Miejscami burze - czytamy w komunikacie, przesłanym przez dyżurnego TCZK Piotra Kalinowskiego. Żółty alert (pierwszego stopnia) obowiązuje od 27.05.2022 od godziny 11:00 i wygasa 10 godzin później. Możliwe są aktualizacje. Zalecamy szczególną ostrożność. Niepokojące prognozy potwierdza ekspert serwisu pogodawtoruniu.pl Rafał Maszewski, który spodziewa się nieprzyjemnego weekendu. Nie wychodźcie z domów bez parasola!

Czytaj też: Gdzie jest 16-letni Patryk Kilanowski? W Toruniu znaleźli tylko jego plecak

Pogoda Toruń 27.05.2022. Prognoza na weekend [Ostrzeżenie IMGW]

Prognoza pogody na piątek dla Torunia wygląda bardzo nieciekawie. Wspomniane wyżej ostrzeżenie IMGW nie wzięło się znikąd. - Na początku dnia pochmurno i rano popada deszcz, później zanikający, ale po południu i wieczorem możliwe przelotne silniejsze opady. Może zagrzmieć burza. W południe i po południu pojawi się sporo okresów, podczas których zaświeci słońce - pisze Rafał Maszewski na stronie pogodawtoruniu.pl.

- Po południu temperatura powietrza wzrośnie do 17; 18 stopni. Będzie chłodno, do czego przyczyni się również dość silny i porywisty zachodni wiatr z max prędkością do 55-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie stabilne, a warunki biometeorologiczne niekorzystne - dodaje Maszewski.

Prognoza na weekend również nie należy do przyjemnych. W sobotę (28.05.2022) w ciągu dnia na termometrach zaledwie 12-13 stopni, a deszcz i dość silny wiatr rozgoszczą się w Toruniu. W niedzielę może powrócić burza i będzie nieco cieplej niż dzień wcześniej. Na zdecydowaną poprawę nie ma też co liczyć na początku przyszłego tygodnia. Eksperci od pogody zapowiadają deszczowy klimat. Pocieszeniem może być delikatne ocieplenie. Pod koniec maja termometry wskażą niespełna 20 stopni Celsjusza.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE