IMGW i TCZK ostrzegają Toruń! Temperatura spadnie poniżej zera [17.05.2022]

2022-05-17 13:55
IMGW i TCZK ostrzegają Toruń! Temperatura spadnie poniżej zera [Ostrzeżenie 17.05.2022]
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne IMGW i TCZK ostrzegają Toruń! Temperatura spadnie poniżej zera [Ostrzeżenie 17.05.2022]

Toruń: IMGW i Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzegają Toruń oraz powiat toruński. W nocy z wtorku na środę (17-18.05.2022) pojawią się przymrozki! Zdaniem synoptyków, temperatura spadnie poniżej zera stopni Celsjusza. W połowie maja takie zjawiska to nic nowego, ale warto się przygotować na utrudnienia.

Prognoza pogody dla Torunia i okolic nie kłamie - już za kilka godzin zmierzymy się z niebezpiecznymi zjawiskami meteo. - W nocy z wtorku na środę będzie bezchmurnie i zimno. Temperatura minimalna ukształtuje się na poziomie około 0 st., z licznymi przygruntowymi przymrozkami do -4; -3 stopni - podaje Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl. Potwierdzają to również eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, którzy opublikowali ostrzeżenie pierwszego stopnia dla grodu Kopernika i powiatu toruńskiego. Przenalizowali je również przedstawiciele Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Czytaj też: Duże zmiany w organizacji ruchu w centrum Torunia. Ogromne utrudnienia dla kierowców i pasażerów MZK od 17 maja

Ostrzeżenie IMGW 17.05.2022 dla Torunia. Komunikat TCZK

Na mapie alertów Instytutu, Toruń i powiat toruński świecą się na żółto. Ostrzeżenie obowiązuje od 18.05.2022, od godziny 0:00 i wygasa siedem godzin później. Możliwe są aktualizacje. Weźcie je pod uwagę i zachowajcie ostrożność!

- Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1°C, przy gruncie -3°C - przekazuje Piotr Kalinowski, dyżurny Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy sprawdzasz na bieżąco ostrzeżenia IMGW?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE