Legendarny klub wrócił w nowej formie. Torunianie mają wątpliwości

i

Autor: Andrzej Romański / UMK w Toruniu Legendarny klub wrócił w nowej formie. Torunianie mają wątpliwości

Legendarny klub wrócił w nowej formie. Torunianie mają wątpliwości

2022-05-26 12:18

Toruń: To miejsce kojarzą niemal wszyscy studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Kotłownia kojarzy się żakom z UMK z hucznymi imprezami do rana, tanim alkoholem i beztroską zabawą. Teraz legendarny "Kocioł" zmienił się w Ośrodek Aktywności Studenckiej Kotłownia. - To już jednak nie to samo - pisze pani Paulina w mediach społecznościowych. Podobnych komentarzy jest więcej.

Uroczystego otwarcia "Kotłowni" dokonali podczas Piernikaliów UMK 2022 JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Sokala, prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Beata Przyborowska oraz odpowiedzialna za nową przestrzeń Paulina Wesołowska z Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa". - Ośrodek Aktywności Studenckiej Kotłownia jest miejscem, w którym osoby studiujące mogą wspólnie spędzić czas, ucząc się, tworząc projekty grupowe i relaksując się podczas gry w piłkarzyki lub planszówki. Powstanie takiej przestrzeni służy aktywizacji studentów mieszkających w pobliskich akademikach oraz ożywieniu kultury studenckiej i doktoranckiej na naszej uczelni - czytamy na stronie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Czytaj też: Koszmarne odkrycie koło Wydziału Chemii UMK! Znaleźli ciało kobiety [Aktualizacja]

Legendarna Kotłownia w nowej formie. Torunianie mają wątpliwości

UMK chwali się na swojej stronie, że nowo powstały Ośrodek jest częścią Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa". W środku znajdują się dwie sale szkoleniowe, duża sala z przeznaczeniem na wieloosobowe spotkania lub próby zespołów oraz miejsce wypoczynkowe, w którym znajduje się m.in. stół do gry w piłkarzyki i pufy. Wszystkie pomieszczenia można zarezerwować przez system rezerwacji sal działający na UMK. - Warto dodać, że od lutego, w związku z wybuchem wojny w Ukrainie, w siedzibie "Kotłowni" działa Meeting Point - punkt informacyjno-rekrutacyjny dla osób z Ukrainy, poszukujących wiadomości na temat studiów na UMK oraz lokalnych form pomocy adresowanych do ukraińskich obywateli - czytamy w komunikacie uczelni.

Czy Kotłownia w tej formie się "przyjmie"? Do tej pory na hasło "kocioł" przychodziły do głowy skojarzenia z tanim alkoholem, imprezami tanecznymi do rana i hasłem "w Kotle się nie liczy!". - To już jednak nie to samo co 15 lat temu. W Kotłowni zawsze dużo działo się - pisze pani Paulina. - W zasadzie nic nowego. Już w XX wieku korzystałem z dobrodziejstw tego "miejsca spotkań i integracji" - dodaje z uśmiechem pan Radek. Naszych czytelników zachęcamy do komentowania nowej formy Kotłowni w naszych mediach społecznościowych i zagłosowania w naszej sondzie, Czy to dobry pomysł?

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy podoba ci się nowa forma Kotłowni?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE