Toruń: Awaria gazociągu i GIGANTYCZNE UTRUDNIENIA w ruchu! EWAKUACJA hurtowni! [AKTUALIZACJA]

2019-11-12 14:21 KM
Awaria gazociągu w Toruniu - policja organizuje objazdy
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Awaria gazociągu w Toruniu - policja organizuje objazdy

Przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia poinformowali o uszkodzonym gazociągu na ul. Żółkiewskiego. Uwaga mieszkańcy - ulica jest całkowicie wyłączona z ruchu! Problemy dotyczące zatem nie tylko kierowców.

Aktualizacja, godz. 16:45

Uszczelniono gazociąg na Żółkiewskiego. Ruch drogowy w obu kierunkach został przywrócony.

godzina 14:56

Na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej. - Ewakuowaliśmy pracowników i wszystkich tych, którzy znajdowali się w budynku hurtowni przy Żółkiewskiego - mówi nam mł. kpt. inż. Przemysław Baniecki, rzecznik prasowy toruńskich strażaków.

Pojawili się także specjaliści z pogotowia gazowego. Ich zadaniem jest naprawa usterki i to oni zdecydują, kiedy prace się zakończą.

Godzina 14:21

Ważny komunikat dla przebywających w Toruniu.

- Uszkodzony gazociąg na ul. Żółkiewskiego. Ulica jest wyłączona z ruchu. Objazd organizuje policja - przekazali przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia za pomocą systemu TORUN SMS.

- Potwierdzam, że podczas prac budowlanych doszło do rozszczelnienia. Stało się to na wysokości Atrium Copernicus. Na miejscu pracują strażacy, policjanci organizują objazdy. Trudno powiedzieć ile potrwają utrudnienia. Radzimy unikać tej okolicy, a jeżeli będzie taka konieczność, skorzystajmy z ulic Skłodowskiej-Curie, Wschodniej, Sobieskiego i Lubickiej - mówi portalowi ESKA INFO Toruń Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.