Toruń. Zapisy na szczepienia przeciwko grypie zakończone. Co z kolejnymi?

2020-10-20 14:59 KM
Szczepionka
Autor: CC Pixabay.com / HeungSoon Toruń. Zapisy na szczepienia przeciwko grypie zakończone. Co z kolejnymi? / Zdjęcie poglądowe

W poniedziałek (19.10.2020) zakończyły się zapisy na szczepienia w ramach „Programu szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Torunia po 65. roku życia na lata 2015-2020” - informuje w komunikacie Urząd Miasta Torunia. Co z kolejnymi szczepionkami? Tego na razie nie wiadomo.

Jak można się było spodziewać - szczepienia na grypę dla seniorów cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Urząd Miasta Torunia poinformował w komunikacie, że czterysta szczepionek zostało rozdysponowane w ciągu jednego dnia. Co dalej? - Obecnie czekamy na kolejne dostawy – z budżetu miasta zakupionych zostało 5000 sztuk. Robimy wszystko, aby jak największa liczba mieszkańców mogła skorzystać z programu - przekazują przedstawiciele UMT na głównej stronie grodu Kopernika.

Czytaj także: Szczepionka cenniejsza od złota. Dramatyczne wyznanie seniorki z Torunia

Szczepienia przeciwko grypie w Toruniu. Ważna informacja dla zapisanych

Szczepienia odbywają się w gabinecie nr 12 na parterze Miejskiej Przychodni Specjalistycznej. Dla beneficjentów programu zostanie uruchomione odrębne wejście do budynku od strony patio, oznaczone literą D (wyposażone w windę i podjazd).

Godziny udzielania świadczeń:

  • Poniedziałek, środa, czwartek:15:00-19:00
  • Wtorek i piątek: 8:00-19:00
  • Sobota: 8:00-14:00.

- O terminie dostępności kolejnych szczepionek i rozpoczęciu dalszych zapisów będziemy informować na bieżąco - zapewnia Urząd Miasta Torunia.

Szczepienia przeciw grypie