Biskup Wiesław Mering ma koronawirusa. "Jest osłabiony"

2020-10-20 11:43 KM
Ksiądz modli się w kościele
Autor: CC Pixabay.com / Himsan Biskup Wiesław Mering ma koronawirusa. "jest osłabiony" / Zdjęcie poglądowe

W poniedziałek (19.10.2020) w godzinach wieczornych ordynariusz włocławski ks. bp Wiesław Mering otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Duchowny od kilku dni przebywał w kwarantannie. - Jest osłabiony, ale jego stan się poprawia - czytamy w komunikacie diecezji włocławskiej.

Koronawirus nie oszczędza żadnej grupy społecznej. Tylko w poniedziałek (20.10.2020) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9291 przypadkach koronawirusa w Polsce. COVID-19 zaatakował także w diecezji włocławskiej. - 19 października wieczorem stwierdzono obecność koronawirusa u bp. Wiesława Meringa. Od piątku biskup włocławski przebywał w kwarantannie - czytamy na stronie kurii.

Przedstawiciele diecezji przekazali, że duchowny przebywa izolacji domowej. Jest osłabiony, ale jego stan na szczęście się poprawia. Do 28 października są odwołane jego zajęcia. - W minionym tygodniu bp Mering przebywał poza diecezją i nie miał kontaktu z pracownikami Kurii, stąd wszystkie urzędy diecezjalne funkcjonują normalnie, choć w zaostrzonym rygorze sanitarnym - informuje w komunikacie diecezja włocławska.

Czytaj także: Wierni z Torunia nie muszą iść do kościoła! Biskup Wiesław Śmigiel udziela dyspensy

Na stronie diecezji pojawił się też apel o modlitwę w intencji biskupa Wiesława Meringa. Przypomnijmy - 17 października spłynęła do nas informacja o zakażeniu arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Trwa wielki remont w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach