Zmarł ojciec Stanisław Wytrążek. Znany toruński jezuita miał 67 lat

2021-01-12 13:06 Konrad Marzec
Nie żyje ksiądz Stanisław Wytrążek z Torunia. Miał 67 lat
Autor: CC Pixabay.com Nie żyje ksiądz Stanisław Wytrążek z Torunia. Miał 67 lat / Zdjęcie poglądowe

Diecezja toruńska poinformowała o śmierci księdza Stanisława Wytrążka. Jezuita miał 67 lat i niestety zmarł w nocy z soboty na niedzielę (9/10.01.2021). - Był jezuitą kompetentnym i skromnym, nigdy się nie narzucał, a zawsze otwarty był na potrzeby innych - wspominają Jezuici.

Toruń: Nie żyje ksiądz Stanisław Wytrążek z Torunia. Jezuita miał 67 lat

To miał być dla niego szczęśliwy 48. rok powołania zakonnego i 40. rok kapłaństwa. Niestety - na jezuita ks. Stanisław Wytrążek zmarł nagle w nocy z 9 na 10 stycznia 2021 roku. Jezuici wspominają go jako człowieka troszczącego się o sprawy duchowe i doczesne. - Był jezuitą kompetentnym i skromnym, nigdy się nie narzucał, a zawsze otwarty był na potrzeby innych - wspominają Jezuici.

Czytaj także: Znany ksiądz Bolesław Lichnerowicz z Brodnicy NIE ŻYJE. Przegrał długą walkę z koronawirusem

- Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 16 stycznia o godz. 12:00 w Kościele Akademickim pw. Ducha Świętego przy Rynku Staromiejskim w Toruniu. Przed Mszą o godz. 11:30 w kościele będzie miała miejsce modlitwa różańcowa. Bezpośrednio po Eucharystii dalsze uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego w Toruniu - czytamy w komunikacie diecezji toruńskiej.

Ojciec Stanisław Wytrążek SJ urodził się 19 kwietnia 1954 roku w Bydgoszczy. To syn Leona i Marty z domu Szczygieł. Z notki biograficznej, która ukazała się na stronie diecezji toruńskiej dowiadujemy się, że wstąpił do nowicjatu Towarzystwa Jezusowego w Kaliszu 1 września 1973 roku i pierwsze swoje śluby zakonne złożył na ręce o. Stefana Miecznikowskiego SJ 7 września 1975 roku. Był ekonomem Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego w latach 1990-1997 oraz sędzią Sądu Biskupiego Diecezji Toruńskiej od 2010 roku. Posługiwał w Gdyni, Gdańsku, Londynie i Radomiu, a przez ostatnie 10 lat w Toruniu.

Cześć Jego Pamięci!

Grób aktora Bronisława Pawlika na Starych Powązkach w Warszawie | Niezapomniani