Toruń. Zmiany w ruchu na placu Niepodległości. Obowiązują od 28 września

2020-09-27 14:15 Konrad Marzec

W poniedziałek 28 września 2020 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie pl. Niepodległości. - Wprowadzenie zmian planowane jest od godz. 9.00 - informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu. To potwierdzenie wcześniejszego komunikatu Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Toruń. Zmiany w ruchu na placu Niepodległości. Obowiązują od 28 września

W minioną środę (23 września) przekazywaliśmy wam komunikat Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, dotyczący tymczasowej organizacji ruchu. Miejski Zakład Komunikacji przekazał szczegóły. Od poniedziałku (28.09.2020) kierowcy i piesi będą się mierzyć z tymi zmianami:

  • Ruch po północnej stronie jezdni ul. Kraszewskiego i Czerwona Droga (po stronie Cinema City) będzie odbywał się jednym pasem.
  • Wyłączony z ruchu zostanie wjazd i wyjazd z al. 700-lecia. Objazd będzie poprowadzony ul. Matejki oraz Gałczyńskiego.
  • Zamknięte zostanie przejście dla pieszych po północnej stronie pl. Niepodległości. Jednocześnie udostępnione zostanie przejście dla pieszych oraz chodniki po południowej stronie pl. Niepodległości (przy hotelu Mercure).

- Prace na budowie idą pełną parą. Pospawane są już rozjazdy na torowisku, a obecnie trwa układanie masy bitumicznej - informowała w czwartek Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu.

- W związku ze zmianą organizacji ruchu w rejonie pl. Niepodległości zawieszony zostanie przystanek autobusów linii nr 11 przy Os. Młodych. W zamian autobusy zatrzymywać się będą na przystanku Odrodzenia - dodaje Sylwia Derengowska.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Policjanci z Torunia zatrzymali dwóch nastolatków. Kilkadziesiąt zarzutów!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.