Toruń: Znamy szczegóły sylwestra miejskiego. Co nas czeka ZAMIAST FAJERWERKÓW?

2019-11-20 13:17 EITOR
Toruń: Znamy szczegóły sylwestra w naszym mieście. Co nas czeka zamiast fajerwerków??
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Toruń: Znamy szczegóły sylwestra w naszym mieście. Co nas czeka zamiast fajerwerków??

Już za nieco ponad miesiąc będziemy w Toruniu świętować sylwestra. Latynoskie hity, kubańska orkiestra i... zupełnie nowy pomysł na przywitanie nowego roku. Z pewnością zabraknie fajerwerków, ale jak przekonują przedstawiciele UMT - będzie gorąco!

Już przed ubiegłoroczną imprezą miejską informowaliśmy was na portalu ESKA INFO Toruń, że Toruń zamierza zrezygnować z fajerwerków.

- Wraz z nadejściem 2019 roku Toruń pożegna sztuczne ognie. Mając na uwadze liczne apele oraz dobro zwierząt podjąłem decyzję, że w sylwestrową noc zobaczymy ostatni miejski pokaz fajerwerków. W przyszłości będziemy korzystali z rozwiązań alternatywnych, np. pokazów laserowych - informował wtedy prezydent Michał Zaleski.

Sylwester 2019 w Toruniu. Bez fajerwerków i laserów!

Wielu spodziewało się, że podobnie jak w przypadku finału WOŚP - o północy zobaczymy pokaz laserowy. Tymczasem miasto Toruń ma inny pomysł.

- O północy nie zabraknie tradycyjnych życzeń Prezydenta Miasta Torunia, a także kolorowego deszczu konfetti. Po raz pierwszy fajerwerkowe show zostanie zastąpione specjalnym kilkuminutowym pokazem wzbogaconym o efekty pirotechniczne. Tym samym Toruń dołączył do miast takich, jak: Słupsk, Białystok, Wrocław, Radlin, Gdynia, Gdańsk czy Olsztyn, które korzystają z alternatywnych rozwiązań - czytamy na stronie UMT.

Sylwester miejski w Toruniu. Kto zagra?

Podczas oficjalnej zabawy nie może zabraknąć energetycznych koncertów. O 22:30 na scenę wejdzie zespół Latino Show, dzięki któremu widzowie przeniosą się wprost na ulice Rio de Janeiro.

Po północy scena należeć będzie do Tripulacion Cubana, którą poprowadzi Rei Ceballo, znakomity pianista i aranżer z Kuby, znany polskiej publiczności m.in. z projektów "Kora Ola, Ola!", "Yugoton" i "Pozytywne Wibracje vol. 6" oraz ze współpracy z wieloma gwiazdami, takim jak m.in.: Kayah, Mietek Szcześniak, Robert Chojnacki, bracia Pospieszalscy, Blue Cafe i De Mono.

- Wszystkim zainteresowanym uczestnictwem w Sylwestrze Miejskim przypominamy, że jest on organizowany w trybie imprezy masowej. Ważna jest zatem nie tylko dobra zabawa i atrakcyjna oprawa artystyczna, ale i bezpieczeństwo uczestników. Obowiązuje zakaz wnoszenia na teren wydarzenia fajerwerków i alkoholu - przekazuje Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej