Piotr Całbecki

i

Autor: Szymon Zdziebło dla UMWKP Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego apeluje!

Totalnie gigantyczne podwyżki władz! Całbecki, Brejaza, Wojtkowski. Który dostanie najwięcej?

2021-11-27 14:13

Piotr Całbecki (54. l.) nie może narzekać na swoje zarobki. W poniedziałek ma dostać 8 tysięcy 220 podwyżki. Ryszard Brejza (63 l.) ma jeszcze lepszą perspektywę niż Całbecki. On ma dostać w ten poniedziałek aż 9 tysięcy 700 złotych podwyżki. Marek Wojtkowski (53 l.) też nie ma na co kręcić nosem. We wtorek ma dostać 8 tysięcy złotych więcej. Pierwszy to marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. Drugi jest prezydentem Inowrocławia. Trzeci to prezydent Włocławka. Oprócz nich ogromne podwyżki diet mają dostać radni wojewódzcy i radni Inowrocławia i Włocławka.

- Ja nie wiem, czy zgodnie z prawem my musimy przyjąć te podwyżki. Ja naprawdę nie wiem. My na razie w Toruniu nie podjęliśmy żadnej uchwały w sprawie podniesienia swoich diet. W poniedziałek poproszę prawników Urzędu o jasne stanowisko w tej sprawie i na pewno do godziny 13 pana o tym poinformuje - powiedział naszemu dziennikarzowi profesor UMK Marcin Czyżniewski (48 l.) ,przewodniczący Rady Miejskiej w Toruniu.

Konia z rzędem temu, kto wiem czym zajmuje się Urząd Marszałkowski. To jednak jest teraz mniej ważne. Urząd Marszałkowski utrzymują podatnicy. Teraz szykuje się tam prawdziwy skok na kasę.

Marszałek województwa Piotr Całbecki ma na poniedziałkowej sesji sejmiku województwa dostać podwyżkę swojego wynagrodzenia z 11 820 złotych do 20 040,80 zł brutto. Radni chcą wyrównać swojemu marszałkowi wynagrodzenie od sierpnia. Nie zapomnieli tez o sobie. I tak każdy z nich ma dostać około 1500 złotych podwyżki. Dieta przewodniczącego sejmiku ma wzrosnąć z 2 684,13 zł do 4294,60 zł.

Zobacz także: Podwyżki dla samorządowców, a dla emerytów grosze! Seniorzy nie gryzą się w język!

To nie jedyny skok na kasę który się szykuje w poniedziałek.

W Inowrocławiu tego dnia pewnie nie może doczekać się miejscowy prezydent Ryszard Brejza. On obecnie zarabia 10 940 zł brutto. Jak radni przegłosują dla siebie i dla niego podwyżki to prezydent Brejza zarabiać będzie miesięcznie 20 640 zł brutto.

Radni też szykują sobie podwyżki. Nie są one jednak tak imponujące jak ta ich prezydenta.

W najbliższy wtorek na kasę mają rzucić się we Włocławku. I tak prezydent Marek Wojtkowski ma dostać podwyżkę z 10 tysięcy 940 złotych do 18 940 złotych.Radni chcą też sobie podnieść diety o około 1300 złotych dla każdego.

Samorządowcy podwyżki dla siebie tłumaczą tym, że obliguje do tego ich ustawa sejmowa.

- Ja tego nie wiem. Poproszę prawników o interpretację tej ustawy - mówi profesor Marcin Czyżniewski, przewodniczący toruńskiej Rady Miasta.

Pensja marszałka i prezydentów jest opodatkowana. Diety radnych nie są. Więc cała dieta trafia na ich konta.

Urodzinowy koncert Super Expressu - GOLEC uORKIESTRA & GROMEE
Sonda
Czy prezydenci miast zasłużyli na podwyżki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE