Transferowa bomba MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Nicki Pedersen da upragniony medal?

2019-11-04 13:46 KM
Nicki Pedersen pożegnał się z Falubazem, dla którego jeździł w sezonie 2019. Czas na GKM Grudziądz!
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Nicki Pedersen pożegnał się z Falubazem, dla którego jeździł w sezonie 2019. Czas na GKM Grudziądz!

W poniedziałek (4 listopada), MRGARDEN GKM Grudziądz oficjalnie potwierdził spekulacje, dotyczące transferu Nickiego Pedersena. Duński "Dzik" podpisał z klubem dwuletni kontrakt. Z przyjściem trzykrotnego indywidualnego mistrza świata wiążą przy Hallera spore nadzieje.

O tym transferze mówiło się przez ostatnie kilka tygodni. W obozie MRGARDEN GKM-u Grudziądz nie byli zadowoleni z postawy Antonio Lindbaecka w sezonie 2019 i to właśnie Szweda ma zastąpić w zespole trzykrotny mistrz świata - Nicki Pedersen.

"Dzik" ma za sobą niezły sezon 2019, choć z pewnością pod koniec towarzyszył mu spory niedosyt. Średnia 2,032 wygląda bardzo dobrze, ale z powodu kontuzji, jakiej nabawił się podczas wyjazdowego meczu z Get Well Toruń, Pedersen musiał opuścić całą fazę play-off.

Ostatecznie Falubaz Zielona Góra zakończył sezon bez medalu, a w Grudziądzu z pewnością liczą, że nowy nabytek zapewni im miejsce na podium. 42-latek podpisał dwuletni kontrakt. Do zespołu z województwa kujawsko-pomorskiego wraca po 20 latach. W drużynie spotka Artioma Łagutę, Kennetha Bjerre, Przemysława Pawlickiego, Krzysztof Buczkowskiego i młodzieżowców.