Trwa akcja policji w Toruniu i okolicach! Chodzi o kierowców i pieszych

2020-02-21 9:09 KM
Trwa akcja policji w Toruniu i okolicach! Chodzi o kierowców i pieszych
Autor: Kujawsko-pomorska policja Trwa akcja policji w Toruniu i okolicach! Chodzi o kierowców i pieszych

W piątek (21 lutego) policjanci prowadzą wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”, podczas których szczególną uwagę zwracają na wykroczenia pieszych oraz wykroczenia kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze reagują rzecz jasna również na łamanie innych przepisów.

Działania pn. "Bezpieczny Pieszy" mają za zadanie zmniejszanie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci reagować będą głównie na takie wykroczenia kierujących jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi

- Funkcjonariusze reagować będą również na wykroczenia pieszych, m.in. przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd oraz zwrócą uwagę na korzystanie z elementów odblaskowych - przekazuje asp. Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. - Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego często bywają bez szans na przeżycie w zderzeniu z pojazdem. Chwila nieuwagi na przejściu dla pieszych może kosztować życie innej osoby - zaznacza w komunikacie policjant z Bydgoszczy.

Niezapomniani - ofiary wypadków samochodowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.