Mamy zdjęcia

Trwa demontaż słynnej mozaiki na Auli UMK w Toruniu. Co dalej z symbolem uczelni?

2023-08-02 13:34

Tę mozaikę kojarzy większość mieszkańców Torunia. Śmiało można powiedzieć, że jest jednym z symboli UMK w Toruniu. Dlaczego więc zostaje zdemontowana? Na szczęście nie ma żadnego powodu do niepokoju. Dekoracyjne panneau zostanie poddane renowacji.

Ta mozaika została zaprezentowana torunianom po raz pierwszy w 1973 roku. Po 50 latach wymaga konserwacji. - Dekoracyjne panneau Stefana Knappa jest demontowane! Wkrótce trafi do pracowni konserwacji Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Niedługo znów zachwyci na fasadzie Auli - informują przedstawiciele uczelni w mediach społecznościowych.

Charakterystyczna mozaika na Auli UMK w Toruniu

Panneau składa się z wielobarwnych emaliowanych płyt z wypukłymi, kolistymi kompozycjami nawiązującymi do symboliki astralnej. Równie symboliczny jest portret Mikołaja Kopernika - wpisany w tarczę zegara słonecznego. Całość zachwyca mieszkańców grodu Kopernika i gości. Nasz fotoreporter był na miejscu prac. Galerię ze zdjęciami zamieszczamy pod tekstem.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Jak oceniasz poziom kształcenia na UMK w Toruniu?