Twarde Pierniki Toruń - Czarni Słupsk 83:76, zdjęcia z Areny Toruń

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Twarde Pierniki Toruń - Czarni Słupsk 83:76, zdjęcia z Areny Toruń

Twarde Pierniki lepsze od faworyta ze Słupska! Kapitalny mecz Rogicia [Zdjęcia]

2022-04-03 21:08

Twarde Pierniki Toruń pokonały u siebie Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk 83:76 i sprawiły w niedzielę przyjemną niespodziankę swoim kibicom. Bohaterem niedzielnego starcia był Roko Rogić, którego zabrakło w Radomiu. Zobaczcie podsumowanie i zdjęcia z Areny Toruń.

31 marca osłabione Twarde Pierniki Toruń poległy w Radomiu. Na szczęście w niedzielny wieczór podopieczni Ivicy Skelina wzmocnili się wracającymi do gry Roko Rogiciem i Aaronem Celem. Faworytem pozostawali jednak goście. Grupa Sierleccy Czarni Słupsk walczą o wygranie fazy zasadniczej Energa Basket Ligi, ale w Toruniu do tego triumfu się nie przybliżyli. Pierwsza kwarta zakończona wynikiem 16:19 pokazała, że kibice muszą się spodziewać wyrównanego spotkania. Dalszy ciąg naszego materiału pod galerią zdjęć z Areny Toruń. Więcej fotografii kibiców pojawi się niebawem.

Twarde Pierniki - Czarni Słupsk, relacja

Druga kwarta to powiększenie przewagi faworyta. Trener Mantas Cesnauskis mógł być zadowolony, gdy podczas długiej przerwy ustalano plan na decydujące fazy spotkania. Bohaterem został jednak przedstawiciel gospodarzy - Roko Rogić. Już do przerwy miał na swoim koncie 15 punktów i pokazał, że jego powrót może okazać się przełomowym dla Twardych Pierników. Koniec końców Chorwat zaliczył 26 punktów i 10 asyst. W decydujących fragmentach meczu, gdy ważył się losy zwycięstwa, dwie arcyważne "trójki" odpalił Bartosz Diduszko. Kibice zgromadzeni w Arenie Toruń bili brawo swoim ulubieńcom, którzy odwrócili losy spotkania.

Twarde Pierniki Toruń - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 83:76 (16:19, 15:18, 30:21, 22:18)

Twarde Pierniki Toruń: Roko Rogić 26, Daniel Amigo 15, James Eads 14, Jahenns Manigat 11, Aaron Cel 7, Bartosz Diduszko 6, Michał Kołodziej 2, Szymon Janczak 2, Michał Samsonowicz 0.

Czarni Słupsk: Marcus Lewis 22, Marek Klassen 15, Beau Beech 13, Kalif Young 8, William Garrett 8, Bartosz Jankowski 6, Mikołaj Witliński 2, Jakub Musiał 2, Daniel Słupiński 0.

Czy Twarde Pierniki Toruń zdobędą medal w sezonie 2021/22?
Marcin Gortat zawodnikiem amatorskiej ligi w Toruniu. Hit transferowy!