Przełamanie!

Twarde Pierniki nie zachwyciły, ale wreszcie wygrały. Beniaminek wrócił z Areny Toruń na tarczy [ZDJĘCIA KIBICÓW]

2022-10-24 8:26

Twarde Pierniki Toruń odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/23 Energa Basket Ligi. Torunianie pokonali beniaminka z Łańcuta 72:60. Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie, ale najważniejsze dla gospodarzy jest wyczekiwane przełamanie. Mamy zdjęcia kibiców z Areny Toruń.

Obserwatorzy byli zgodni, mecz Twardych Pierników Toruń z beniaminkiem z Łańcuta stał na bardzo słabym poziomie. Spotkały się najsłabsze w tamtym momencie drużyny Energa Basket Ligi i to było widać na parkiecie. Gospodarze mozolnie budowali przewagę, ale na długą przerwę schodzili z zaledwie punktem przewagi. Kluczowa dla losów spotkania była trzecia kwarta, wygrana przez podopiecznych trenera Mitrovicia 18:6. Bohaterem torunian był Joey Brunk, który do 17 punktów dołożył 18 zbiórek. Pod tekstem prezentujemy galerię zdjęć z Areny Toruń. Zobaczcie fotografie kibiców zawodników i kibiców obu zespołów!

Twarde Pierniki Toruń - Rawlplug Sokół Łańcut 72:60 (19:16, 15:17, 18:6, 20:21)

Twarde Pierniki Toruń: Joey Brunk 17, Aaron Cel 13, Bartosz Diduszko 13, Wojciech Tomaszewski 9, Kacper Gordon 8, Markus Burk 7, Stefan Kenić 5, Aleksander Griszczuk 0, Szymon Janczak 0.

Sokół Łańcut: Delano Spencer 15, Lee Moore 15, Quinterian McConico 12, Raynere Thornton 7, Marcin Nowakowski 5, Filip Struski 2, Przemysław Wrona 2, Mateusz Szczypiński 2, Mateusz Bręk 0.