Co za mecz!

Twarde Pierniki pokazały charakter w najważniejszym momencie! Astoria Bydgoszcz na deskach

2023-04-30 21:53

Koszykówka. Energa Basket Liga: To był piekielnie istotny mecz w kontekście walki o utrzymanie w elicie. Arriva Twarde Pierniki Toruń pojechały do Bydgoszczy na derby, które miały zadecydować o ich przyszłości. Przegrana oznaczała degradację. Nic z tych rzeczy! Po kapitalnym meczu, podopieczni Cedrica Heitza wygrali 100:90! Zobaczcie zdjęcia!

Dla Arriva Twardych Pierników mecz z Enea Astorią był spotkaniem o być albo nie być w Energa Basket Lidze. Porażka z Polski Cukier Startem Lublin oznaczała, że ewentualna wpadka w Bydgoszczy będzie się wiązała z pożegnaniem z koszykarską ekstraklasą. Podopieczni francuskiego szkoleniowca rozpoczęli mecz w grodzie nad Brdą od mocnego uderzenia - za trzy trafił Gibbs, a chwilę później na 5:0 poprawił Tayler Persons. Torunianie wyglądali bardzo dobrze w pierwszej kwarcie, którą zakończyli wynikiem 29:22. Przed długą przerwą powiększyli przewagę o kolejne pięć "oczek". Pomogły w tym m.in. "trójki" Sterlinga Gibbsa, Aarona Cela i Kacpra Gordona,

Koszykówka. Astoria - Twarde Pierniki: Torunianie wygrali i są bliżej utrzymania!

Początek drugiej połowy był dla gospodarzy, którzy konsekwentnie odrabiali straty. Głośnym toruńskim fanom mogły się przypomnieć nieudane finisze Twardych Pierników. Świetny dzień miał Mike Smith, który skończył zawody z 35 punktami. Pod koniec trzeciej kwarty jeden z dwóch rzutów wolnych wykorzystał Petrilevicius i Astoria traciła do rywala zaledwie cztery punkty.

Przy stanie 71:75, za trzy trafił Kacper Gordon, ale bydgoszczanie się nie poddawali. Po wsadzie Henry'ego zrobiło się tylko 78:80, ale końcówka tym razem należała do podopiecznych Heitza. Po faulu w ataku parkiet musiał opuścić Henry, który zanotował piąty faul. Chwilę później trafił Persons, a spektakularne zagranie dołożył Dallas Walton. Jego alley-oop z autu prezentujemy pod tekstem! Astoria próbowała jeszcze ostatniego zrywu, ale nie zdołała zagrozić Twardym Piernikom.

Wygrana 100:90 oznacza, że Arriva Twarde Pierniki są lepsi w dwumeczu od bydgoszczan. Ci drudzy muszą liczyć, że w ostatniej kolejce wygrają w Dąbrowie Górniczej, a torunianie przegrają u siebie z GTK Gliwice. Ekipy z województwa śląskiego mają już zagwarantowane utrzymanie. Relacje z ostatnich meczów oczywiście znajdziecie w "Super Expressie".

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Arriva Twarde Pierniki Toruń 90:100 (22:29, 23:28, 26:18, 19:25)

Astoria: Mike Smith 35, Myke Henry 15, Benjamin Simons 11, Łukasz Frąckiewicz 9, Igor Wadowski 9, Paulius Petrilevicius 8, Daniel Szymkiewicz 2, Nathan Cayo 1, Aleksander Lewandowski 0, Jakub Stupnicki 0.

Twarde Pierniki: Tyler Persons 24, Dallas Walton 21, Sterling Gibbs 17, Kacper Gordon 12, Bartosz Diduszko 9, Aaron Cel 7, Stefan Kenić 5, Wojciech Tomaszewski 4, Joey Brunk 1.