Energa Basket Liga

Twarde Pierniki poległy w samej końcówce. GTK Gliwice lepszy po dreszczowcu. Mamy zdjęcia

2023-01-07 6:00

Arriva Twarde Pierniki Toruń walczyły do końca, ale uległy Tauron GTK Gliwice 85:90. Gospodarze objęli prowadzenie pod koniec trzeciej kwarty i pokazali charakter w końcówce. Zdjęcia z meczu Energa Basket Ligi prezentujemy na portalu se.pl.

Twarde Pierniki znów prowadziły po pierwszej połowie, ale podobnie jak w derbowym starciu z Astorią Bydgoszcz, znów przegrały. Mimo 20 punktów Pusicy, 19 Kenicia i 17 Sterlinga Gibbsa, to znów w Toruniu humory nie dopisują. Bohaterem gospodarzy był zmagający się z kontuzją ręki Earl Rowland. Na 37 sekund przed końcem spotkania GTK Gliwice objął prowadzenie po trafieniu Malachiego Richardsona, a później skuteczny na linii rzutów wolnych był Rowland. Nowy trener Twardych Pierników, Francuz Cedric Heitz ma sporo pracy. Widmo spadku coraz mocniej zagląda w oczy torunianom.

Zdjęcia z meczu Tauron GTK Gliwice - Arriva Twarde Pierniki Toruń znajdziecie w galerii pod tekstem!

Tauron GTK Gliwice - Arriva Twarde Pierniki Toruń 90:85 (19:21, 17:18, 27:23, 26:23)

GTK Gliwice: Earl Rowland 19, Kamari Murphy 16, Malachi Richardson 14, Szymon Ryżek 11, Jure Skifić 10, Terrance Ferguson 9, Mateusz Szlachetka 8, Filip Put 3.

Arriva Twarde Pierniki: Vasa Pusica 20, Stefan Kenić 19, Sterling Gibbs 17, Aaron Cel 11, Wojciech Tomaszewski 9, Joey Brunk 6, Kacper Gordon 3, Bartosz Diduszko 0.