Urodziny Radia Maryja. Strajk kobiet w Toruniu szykuje "prezent" dla Rydzyka

2020-12-04 15:10 KM
Urodziny Radia Maryja. Strajk kobiet w Toruniu szykuje prezent dla Rydzyka
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Urodziny Radia Maryja. Strajk kobiet w Toruniu szykuje "prezent" dla Rydzyka

W piątek (4.12.2020) rozpoczną się skromniejsze niż zazwyczaj obchody 29. urodzin Radia Maryja. Ojciec Rydzyk i jego zwolennicy musieli zweryfikować swoje plany z powodu pandemii koronawirusa w Polsce. Duchownemu może dodatkowo popsuć humor "prezent" od sympatyków strajku kobiet w Toruniu. Na sobotę zaplanowali oni wydarzenie pn. "Droga Ojca Tadeusza do zbawienia – urodziny Radia Maryja". Czego możemy się spodziewać?

Spis treści

  1. Urodziny Radia Maryja skromniejsze niż zazwyczaj. Wszystko przez koronawirusa
  2. Urodziny Radia Maryja. Strajk kobiet w Toruniu szykuje "prezent" dla Rydzyka

Urodziny Radia Maryja skromniejsze niż zazwyczaj. Wszystko przez koronawirusa

Kiedy w 2019 roku relacjonowaliśmy urodziny Radia Maryja, działo się naprawdę sporo. Ojciec Tadeusz Rydzyk i jego zwolennicy z pewnością liczyli, że na początku grudnia 2020 roku ponownie uda się wspólnie poświętować. 29. rocznica założenia kontrowersyjnej rozgłośni to w końcu znakomita ku temu okazja. Koronawirus miał jednak własne plany. Polska wciąż walczy z pandemią, więc o hucznych obchodach nie ma mowy. Co zatem jest w planach urodzin? Początek w piątek (4.12.2020) o godz. 15:30. Dostępna będzie transmisja koncertu pt. „Pieśń o Ojczyźnie”, a w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Czytaj także: Strajk kobiet pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu. TONA WULGARYZMÓW dla Rydzyka

Z kolei w sobotę (5.12.2020) w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbędzie się medytacja z racji I soboty miesiąca i modlitwa różańcowa, a o godz. 12:00 msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. Skromniejsze niż zazwyczaj obchody zakończą się we wtorek (8 12.2020) w Bydgoszczy, a konkretniej w  parafii pw. św. Jadwigi Królowej, gdzie także odbędzie się msza święta.

Urodziny Radia Maryja. Strajk kobiet w Toruniu szykuje "prezent" dla Rydzyka

Na sobotę swoje wydarzenie zaplanowali także zwolennicy strajku kobiet w Toruniu. Na "Drogę Ojca Tadeusza do zbawienia – urodziny Radia Maryja" zapraszają: Toruńska Brygada Feministyczna, Obywatelski Toruń, Toruński Strajk Kobiet, Manifa Toruńska oraz Toruńskie Dziewuchy. Szczegóły publikują na wydarzeniu na Facebooku.

- W sobotę pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego spontanicznie uczcijmy kolejne urodziny Radia Maryja. Nie zabraknie atrakcji w postaci mobilnej wystawy kolaży prezentujących drogę ojca Tadeusza do zbawienia. Spontanicznie nie zapomnijcie zabrać ze sobą urodzinowych gadżetów - trąbek, piszczałek, balonów i innych - zachęcają organizatorzy.

Do tematu urodzin Radia Maryja i "imprez towarzyszących" będziemy wracać naszym portalu.

Tak się zmieniał ojciec Rydzyk