Strajk kobiet pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu. TONA WULGARYZMÓW dla Rydzyka

2020-10-26 9:54
Niedzielny czarny spacer w Toruniu zaczął się na starówce
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Czarny spacer w Toruniu. W niedzielę strajk kobiet przeniósł się m.in. pod siedzibę Radia Maryja / Zdjęcie ilustracyjne

W minioną niedzielę (25.10.2020) strajk kobiet, w Toruniu nazywany "Czarnym spacerem z czarnymi parasolkami" dotarł pod siedzibę Radia Maryja. Do ojca Tadeusza Rydzyka z pewnością dotarły słowa, które wykrzykiwali uczestnicy. Wulgaryzmów było mnóstwo, a rozgłośnia przekazuje także, że "w stronę pracowników Radia Maryja i TV Trwam rzucano wieszaki".

Toruń nie składa parasolek. Protesty trwają

Strajk kobiet pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu. TONA WULGARYZMÓW dla Rydzyka

W całej Polsce protesty kobiet. Wszystko przez decyzję Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. W niedzielę (25.10.2020) w wielu polskich miastach celem strajkujących były kościoły. W Toruniu uczestnicy ponownie spotkali się pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika, a następnie udali się m.in. pod katedrę śś. Janów i siedzibę Radia Maryja. Przy ul. Żwirki i Wigury w Toruniu protestanci spotkali policjantów w kaskach, którzy bronili dostępu do siedziby rozgłośni. Rozemocjonowany tłum krzyczał m.in. "J***ć Rydzyka!" i "Wyp****laj". Całe zdarzenie skomentowali przedstawiciele Radia Maryja.

Czytaj także: Kolejny strajk kobiet w Toruniu. W poniedziałek ZABLOKUJĄ ULICE

- Lewicowi aktywiści zebrali się pod siedzibą Radia Maryja, by wykrzyczeć wulgaryzmy. Panie przyniosły znicze. Postawiliśmy je we właściwym miejscu - czytamy na stronie Radia Maryja. 

Przedstawiciele Radia Maryja przekonują również, że w stronę pracowników rzucano wieszaki. W tym tygodniu protesty także mają być konkretne i pełne emocji. Na poniedziałek (26.10.2020) Toruńska Brygada Feministyczna planuje blokowanie ulic Torunia. Kobiety i ci którzy je popierają chcą iść dalej - w środę w całej Polsce ma się odbyć strajk generalny, zakładający m.in. opuszczenie miejsc pracy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE