Toruń. „Słowo na niedzielę” w kościele św. Jakuba. Joanna Scheuring-Wielgus złożyła wizytę

i

Autor: Joanna Scheuring-Wielgus - polityk / Facebook Toruń. „Słowo na niedzielę” w kościele św. Jakuba. Joanna Scheuring-Wielgus złożyła wizytę

Toruń. „Słowo na niedzielę” w kościele św. Jakuba. Joanna Scheuring-Wielgus z wizytą w świątyni

2020-10-25 14:38

Kobiety i popierający je mężczyźni wyszli na ulice i protestują nie tylko w Toruniu. W całej Polsce wybuchła burza po decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. W niedzielę (25.10.2020) Ogólnopolski Strajk Kobiet zaproponował akcję "Słowo na niedzielę" i wizyty w świątyniach. Do kościoła św. Jakuba wybrała się Joanna Scheuring-Wielgus i z mężem.

Czarny protest kobiet w Toruniu. Ponad 2000 osób wzięło udział w spacerze z czarnymi parasolkami

Toruń. „Słowo na niedzielę” w kościele św. Jakuba. Joanna Scheuring-Wielgus z wizytą w świątyni

Już w piątek (23.10.2020) informowaliśmy was na naszym portalu o proteście, na którym pojawiło się mnóstwo mieszkańców Torunia. Organizatorem "Czarnego spaceru  z czarnymi parasolkami" była Toruńska Brygada Feministyczna. Manifestacja pod pomnikiem Kopernika w Toruniu to oczywiście wyrażenie sprzeciwu wobec decyzji wobec czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Dzień później protest bynajmniej nie wyhamował. Kobiety i mężczyźni ponownie pojawili się na ulicach grodu Kopernika. Podobnie było zresztą w innych dużych miastach - w tym m.in. w Warszawie.

Zobacz także: Józefę zabił w Ciechocinku pijany gwiazdor muzyki. Bliscy nie mogą pogodzić się z dramatem

Na niedzielę Ogólnopolski Strajk Kobiet zaplanował akcję „Słowo na niedzielę". Protestujący pojawili się w kościołach, gdzie przekazują swoje konkretne hasła. W Toruniu swoje zaangażowanie pokazała Joanna Scheuring-Wielgus, która wspólnie z mężem wybrała się do świątyni pw. św. Jakuba.

- Kocham mojego męża, bo zawsze mnie wspiera i zawsze stoi po stronie kobiet. Dzisiaj zostawiliśmy więc słowo na niedzielę w kościele św Jakuba w Toruniu, w którym 17 lat temu braliśmy ślub kościelny - napisała Scheuring-Wielgus na Facebooku.

- Wszystkie jesteśmy wystarczająco mądre, wystarczająco wrażliwe i wystarczająco empatyczne, by samodzielnie podjąć decyzję czy, kiedy i z kim mieć dzieci. Same, w zgodzie ze sobą i swoim własnym sumieniem umiemy podjąć najlepsze, suwerenne, osobiste najlepsze dla siebie decyzje. W tym tę, czy chcemy donosić ciążę czy nie. To muszą być nasze decyzje, bo to my i tylko my będziemy ponosić ich konsekwencje. NIKT! Ani biskup, ani Kaczyński, ani Przyłębska, ani Pawłowicz, ani obrońca księdza pedofila Piotrowicz nie mogą Wam mówić co dla Was najlepsze. Same to wiecie najlepiej - napisała posłanka (pisownia oryginalna)

Na tym nie koniec. O godzinie 16:00 rozpocznie się "Czuwanie pod kościołami z Czarnymi Parasolkami". Akcję organizuje Toruńska Brygada Feministyczna. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.