Toruń. "Jeb** PiS" pod pomnikiem Kopernika! WIDEO i ZDJĘCIA z "Czarnego spaceru z czarnymi parasolkami"

2020-10-23 19:26 Michał Michalak

Pod pomnikiem Kopernika w Toruniu zakończyła się manifestacja "Czarny spacer z czarnymi parasolkami". To protest przeciwko czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Zgodnie z jego wyrokiem aborcja w przypadku choroby bądź upośledzenia dziecka jest niezgodna z polską konstytucją. Manifestacja pod pomnikiem Kopernika w Toruniu była jedną z najliczniejszych w Polsce. Zebrani skandowali m.in. "Jeb** PiS".

Pod pomnikiem Kopernika w Toruniu zakończyła się manifestacja "Czarny spacer z czarnymi parasolkami". W proteście, który rozpoczął się o godz 18, wzięło udział ok. 2 tysięcy mieszkańców Torunia, co czyni go jednym z najliczniejszych w całej Polsce. Jego organizatorem była Toruńska Brygada Feministyczna. Manifestacja pod pomnikiem Kopernika w Toruniu to oczywiście wyrażenie sprzeciwu wobec decyzji wobec czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Zgodnie z jego wyrokiem aborcja w przypadku choroby bądź upośledzenia dziecka jest niezgodna z polską konstytucją.

Pod pomnikiem Kopernika w Toruniu dało się słyszeć m.in. hasło "Jeb**" PiS". Protest "Czarny spacer z czarnymi parasolkami" skończył się przed godz. 19.30.

Protest kobiet w Katowicach