Uwaga kierowcy! Akcja policji w całym województwie kujawsko-pomorskim. Co będą sprawdzać?

2019-08-13 14:28 Redakcja
Przed nami ogólnopolska akcja policji. Co będą sprawdzać służby?
Autor: Kujawsko-pomorska policja Przed nami ogólnopolska akcja policji. Co będą sprawdzać służby?

14 sierpnia 2019 roku przedstawiciele policji przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolo-prewencyjne pn. „Prędkość”. Jak sama nazwa wskazuje - funkcjonariusze skupią się przede wszystkim na tych, którzy nie będą przestrzegać obowiązujących ograniczeń prędkości. Służby stawiają sprawę jasno - inne zachowania również będą surowo karane.

Policja przypomina - prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m.in. z brakiem opanowania pojazdu. Wpływa również, w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń.

- Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi - podkreślają stanowczo służby w oficjalnym komunikacie. - Ponadto przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy - czytamy na stronie policji.

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Działania policji będą trwać do późnych godzin wieczornych. Redakcja ESKA INFO Toruń apeluje do wszystkich kierowców o zdrowy rozsądek. W związku ze świętem, które wypada w czwartek (15 sierpnia), ruch dzień wcześniej może być większy niż zazwyczaj!