Śnieg na roślinie

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose / Zdjęcie poglądowe W piątek spadnie śnieg. Prognoza na weekend daleka od idealnej [Pogoda Toruń 25.11.2022]

Co słychać w pogodzie?

W piątek spadnie śnieg. Prognoza na weekend daleka od idealnej [Pogoda Toruń 25.11.2022]

2022-11-25 6:00

Pogoda Toruń 25.11.2022. Sprawdzamy najnowszą prognozę na piątek i najbliższy weekend. Meteorolog Rafał Maszewski spodziewa się m.in. opadów śniegu i nieprzyjemnej mżawki. Co jeszcze czeka nas w najbliższych godzinach? Są tez dobre wieści.

Pogoda Toruń 25.11.2022. Prognoza na piątek

Najnowsza prognoza pogody dla Torunia zawiera w przeważającej części złe wieści. Już na noc z czwartku na piątek (24/25 listopada) synoptycy zapowiadali opady śniegu. Poranek również będzie zimowy. - W piątek nadal będzie pochmurno. Zachmurzenie oceniane jako duże lub całkowite i tylko rano może jeszcze poprószyć śnieg. Pozostaniemy w bardzo chłodnej masie powietrza, która po południu będzie miała temperaturę około 1 stopni. Będzie bardzo chłodno/zimno - informuje Rafał Maszewski, autor i właściciel strony pogodawtoruniu.pl.

- Rano możliwy jest bardzo słaby mróz. Północno wschodni wiatr będzie słaby, a ciśnienie atmosferyczne będzie wolno rosnąć. Warunki biometeorologiczne będą obojętne - dodaje toruński klimatolog.

Prognoza na weekend dla Torunia. Co nas czeka 26 i 27 listopada?

W sobotę i niedzielę musimy się liczyć z nieprzyjemną mżawką, która w ciągu dnia będzie utrudniać życie m.in. kierowcom. Widoczność może być ograniczona. Ciśnienie wzrośnie do 1019 - 1022 hPa, a wiatr na ogół będzie słaby. 27 listopada temperatury osiągną poziom 3 stopni Celsjusza. Na szczęście najpewniej obędzie się bez opadów śniegu.

Z podobnymi warunkami oswoimy się również na początku przyszłego tygodnia. Na ocieplenie na razie nie ma co liczyć, choć w prognozach długoterminowych widać powiew optymizmu. Początek grudnia może przynieść temperatury rzędu 6-7 stopni. Prognozy będziemy aktualizować w naszym lokalnym serwisie.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?
Toruńskie obchody Święta Policji