Trwa budowa parkingów P&R w Toruniu. Inwestycje łącznie kosztują ok. 31 milionów złotych

i

Autor: MZD w Toruniu Trwa budowa parkingów P&R w Toruniu. Inwestycje łącznie kosztują ok. 31 milionów złotych

W Toruniu powstają parkingi za 31 milionów złotych. MZD zdradza kolejne plany [Zdjęcia]

2022-04-23 9:10

Toruń: Trwają prace przy budowie dwóch parkingów P&R. Rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg informuje nas, że aktualnie w prace przy tych inwestycjach codziennie zaangażowanych jest średnio około 40 osób. Koszt inwestycji to ok. 31 milionów złotych. Jakie są kolejne plany? O tym piszemy na se.pl.

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu przekazał nam komunikat, z którego dowiadujemy się, co obecnie dzieje się na budowach parkingów P&R. Jeśli chodzi o obiekt przy ul. Dziewulskiego - zakończony został już etap robót rozbiórkowych, ziemnych, fundamentowych. Gotowe jest 60% belek stropowych parteru i 25% płyt stropowych na tym poziomie. Równolegle na parterze powstaje budynek socjalno- techniczny, a na zewnątrz są wykonywane instalacje sanitarne. Na wyższych poziomach parkingu trwają prace żelbetowe. - Na początku maja planowany jest montaż pozostałych płyt stropowych oraz wykonanie wjazdu od strony ul. Szosa Lubicka, który zapewni wjazd z poziomu 0 na poziom +1 - wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Toruń. Weekendowe utrudnienia dla mieszkańców! Tędy nie pojedziesz tramwajem

- Na budowie drugiego parkingu przy ul. Olimpijskiej również zakończono etap robót ziemnych, fundamentowych oraz wznoszenia ścian i słupów parteru. W całości wykonane zostały już belki stropowe parteru oraz w 40% ułożono płyty stropowe na tym poziomie. Trwa stawianie słupów na kolejnej kondygnacji. W najbliższych dniach montowane będą płyty stropowe parteru. Na ukończeniu są prace związane z budową budynków socjalno-technicznych - wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko.

W Toruniu powstają parkingi za 31 milionów złotych. MZD o szczegółach

Łącznie przy ul. Dziewulskiego i ul. Olimpijskiej powstanie 439 nowych miejsc do parkowania. Całkowita wartość obu kontraktów to ok. 31 mln PLN.

  • Parking przy ul. Dziewulskiego o kubaturze blisko 36 tys. m3 będzie posiadał 2 poziomy, a na poziomie 0 przewidziano zadaszoną pętlę dla autobusów miejskich. W sumie na parkingu będą mogły  parkować 222 pojazdy, w tym pojazdy elektryczne dla  których dostępne będą miejsca z ładowarkami.
  • Parking przy ul. Olimpijskiej o kubaturze 16 tys. m3 będzie oferował 217 miejsc parkingowych.

- Do budowy obu obiektów wykorzystane zostanie ok. 4,3 tys. m3 betonu i  300 ton stali. Z zewnątrz konstrukcja pokryta zostanie panelami stalowymi w kolorach pomarańczowym i szarym, a na jednej ze ścian parkingu przy ul. Dziewulskiego powstanie zielona ściana o powierzchni ok. 450 m2. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - przekazuje rzeczniczka MZD.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy na toruńskich ulicach jest bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE