Możemy im pomóc!

W wypadku straciły ojca, ich mamusia została zamordowana. Dramat córeczek Eweliny jest nie do opisania

2023-03-01 5:00

Nie zabierzemy zła, które je dotknęło, ale możemy podarować dobro by mogły być, uśmiechać się i żyć. Ewelina Z. (+36 l.) została pobita na śmierć. Jej konkubent, by ukryć zbrodnię, podpalił jej ciało. W tym czasie dwie córki Eweliny były u babci. Ta teraz wychowuje wnuczki. Przyjaciele Eweliny zbierają pieniądze, które mają pomóc jej córkom. Wcześniej, dziewczynki straciły ojca. Łukasz zginął w wypadku.

Ewelina Z. nie raz chodziła cała w siniakach. Koleżankom zawsze mówiła, że się przewróciła. Kobieta, matka dwóch córek żyła pod jednym dachem w Brześciu Kujawskim z Krystianem W. Mężczyzna prowadził w mieście salon tatuażu. Miał wielu klientów. Nie miał jednak dobrej opinii w regionie. - Ja byłam pewna, że on się nad nią znęca. Ewelina zapewniała jednak, że te siniaki ma od tego że się przewróciła - powiedziała naszemu dziennikarzowi znajoma Eweliny Z.

W ten feralny piątek (3 lutego 2023 r.) garaż obok domu Eweliny stanął w płomieniach. Strażacy szybko uporali się z ogniem. Gdy weszli do środka, znaleźli nadpalone zwłoki kobiety. Na zimnej posadzce było pełno krwi. Do akcji wkroczyli śledczy i lekarz sądowy. Tego samego dnia, do policyjnego aresztu trawił Krystian W. Partner Eweliny odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura jest pewna, że w domu kobiety doszło do tragedii. Krystian W. miał bić i kopać Ewelinę tak długo, aż skonała.

Czytaj więcej o sprawie: Tatuażysta zabił Ewelinę, a potem ją podpalił?! Córeczki zostały bez mamy. Makabra w Brześciu Kujawskim

Zgodnie z tą wersją, Krystian W. miał podpalić ciało, aby ukryć zbrodnię. Prokuratura postawiła tatuażyście zarzut zabójstwa. Krystian W. nie przyznaje się do winy. W poniedziałek, (6 lutego 2023 r.) Sąd Rejonowy we Włocławku aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Brześć Kujawski. Jest zbiórka dla córeczek Eweliny. "Na pomoc po tragedii"

Córek Eweliny nie było w domu, gdy wydarzył się dramat. Ferie spędzały u swojej babci. Teraz na portalu Pomagam.pl została utworzona zbiórka, zatytułowana "Na pomoc siostrom po tragedii". Treść prezentujemy w całości:

- Dzisiejszy apel, jest związany z dwoma wspaniałymi siostrami, które pomimo swojego młodego wieku doświadczyły już dwóch tragedii w swojej rodzinie. Cztery lata temu w tragicznym wypadku straciły ukochanego tatę, nie zdążyły się jeszcze dobrze pozbierać po śmierci taty, gdy 3 lutego 2023 roku, kiedy przebywały na feriach u babci, dotarła do nich przerażająca wiadomość o tragicznej śmierci ich mamy Eweliny. Nikt z nas nie jest w stanie zapełnić im pustki w sercach, po tej nie do opisania w słowach stracie najbliższych im osób - mamy Eweliny i taty Łukasza.

Obecnie dziewczynki są pod opieką babci, która robi wszystko, by stać się opiekunem prawnym i pragnie zapewnić im jak najlepsze warunki do życia. Okażmy serce i wsparcie dzieciom, które w tym swym krótkim życiu doznały tak wiele bólu i cierpienia. Kolejny raz muszą nauczyć się żyć i funkcjonować w tym nowym, innym dla nich świecie.Zbiórka pozwoli pokryć ich najpilniejsze potrzeby, zabezpieczyć przyszłość, edukację a także pozwoli na pomoc psychologiczną oraz prawną. Nie zabierzemy zła, które je dotknęło, ale możemy podarować dobro by mogły być, uśmiechać się i żyć... - napisali organizatorzy.

Link odsyłający do zbiórki zamieszczamy pod tekstem. Zachęcamy ludzi o wielkich sercach do wsparcia córek Eweliny. Pod materiałem znajdziecie też galerię, związaną z tematem.

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Horror w Stanowicach. Dwie osoby wpadły do studni, jedna nie żyje.

To oni pierwsi docierają do ofiar drastycznych wypadków.

Co szokuje ich najbardziej? POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.