Akcja CBŚP i KAS w powiecie golubsko-dobrzyńskim. Pięcioro zatrzymanych

i

Autor: CBŚP Akcja CBŚP i KAS w powiecie golubsko-dobrzyńskim. Pięcioro zatrzymanych

Wielka akcja CBŚP i KAS koło Golubia-Dobrzynia. Niewyobrażalne pieniądze w tle [Zdjęcia, Wideo]

2022-01-04 8:21

Funkcjonariusze CBŚP pochwalili się udaną akcją na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego (woj. kujawsko-pomorskie). Stróże prawa we współpracy z KAS zlikwidowali krajalnię tytoniu, przejmując przy tym ponad 31 ton krajanki tytoniowej wartej 23,3 mln zł. - Do sprawy zatrzymano 5 podejrzanych (4 obywateli Ukrainy i Polaka) - wyjaśnia podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji. Zobaczcie zdjęcia i materiał wideo na se.pl.

Udana akcja Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z KAS na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Policjanci z Zarządu w Łodzi CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego wpadli na trop grupy zajmującej się produkcją hurtowych ilości tytoniu. Członkowie gangu działali na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Funkcjonariusze dokładnie ustalili miejsce nielegalnej produkcji, a następnie weszli do ogromnej hali magazynowej i przeszukali dokładnie wszystkie pomieszczenia znajdujące się w niej. - Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali 4 obywateli Ukrainy, w wieku od 21 do 60 lat. Chwilę potem dołączył do zatrzymanych 28-letni Polak, który w trakcie akcji przywiózł zaopatrzenie dla „pracowników” krajalni - informuje nas podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy CBŚP. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami i filmem z miejsca zdarzenia!

Duża akcja CBŚP koło Golubia-Dobrzynia. W tle ogromne pieniądze

- W halach przemysłowych funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 31 ton krajanki tytoniowej, kompletną linię technologiczną do krojenia tytoniu, agregat prądotwórczy, zestawy filtrujące oraz szereg środków służących do nawilżania i aromatyzowania tytoniu. W samochodzie jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli jedenaście telefonów komórkowych, urządzenia służące do wykrywania i zagłuszania sygnału GPS i GSM, a nawet duże zapasy żywności - wyjaśnia podinsp. Jurkiewicz z CBŚP.

Funkcjonariusze nie dopuścili do obrotu trefnym towarem na rynku. Skarb państwa mógł w tym przypadku stracić nawet 23 miliony złotych, co dla wielu mieszkańców regionu i nie tylko jest niewyobrażalną kwotą. - Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Golubiu-Dobrzyniu. W prokuraturze zatrzymanym przedstawiono zarzuty karno-skarbowe. Decyzją Sądu Rejonowego w Golubiu-Dobrzyniu 5 zatrzymanych mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy - podsumowuje rzeczniczka Centralnego Biura Śledzczego Policji.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za oszustwa podatkowe powinny być wyższe?
Wielka akcja CBŚP w Kujawsko-Pomorskiem. 5 osób zatrzymanych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE