Włocławek: Amatorzy darmowych gier zatrzymani. Przyjechali na "gościnne występy"

2020-11-27 14:09 KM
Włocławek: Amatorzy darmowych gier zatrzymani. Przyjechali na gościnne występy
Autor: KMP we Włocławku Włocławek: Amatorzy darmowych gier zatrzymani. Przyjechali na "gościnne występy"

W ręce policjantów z „patrolówki” wpadło trzech sprawców kradzieży w sklepach na terenie Włocławka. Mężczyźni „zainteresowani” byli sprzętem agd i grami na konsole. - Złodziejami okazali się mieszkańcy powiatu płockiego, którym grozi teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat - przekazuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku.

Włocławek: Amatorzy darmowych gier zatrzymani. Przyjechali na "gościnne występy"

Wtorkowy (24.11.2020) wypad na zakupy bez płacenia, mieszkańców powiatu płockiego, zakończył się po telefonie pracownika jednego ze sklepów przy ulicy Okrzei we Włocławku. Dwóch mężczyzn ukradło tam ekspres do kawy. Policjanci, mając wiedzę o rysopisie złodziei, kilka ulic dalej zauważyli jednego z nich. Kiedy funkcjonariusze rozpoczęli interwencję wobec mężczyzny, ten stał się agresywny. Takie zachowanie w niczym mu nie pomogło i po chwili 33-latek został zatrzymany. Jak się okazało, był to mieszkaniec powiatu płockiego. - Idąc tym tropem, policjanci dotarli do zaparkowanego w centrum miasta pojazdu kia na tablicach z Płocka - informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski z zespołu prasowego KMP we Włocławku. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Inowrocław: Pijany PLĄDROWAŁ mieszkanie. Dopadł go... sąsiad!

- W środku przebywało dwóch mężczyzn, z których jeden odpowiadał rysopisowi sprawcy kradzieży ekspresu do kawy. Policjanci nie dali wiary ich tłumaczeniu, że oni tylko tu parkują i po sprawdzeniu bagażnika ujawnili wcześniej skradziony ekspres oraz 7 sztuk pudełek od gier na konsole. Mężczyźni w wieku 29 i 34 lat oraz wcześniej zatrzymany 33-latek trafili do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy - informuje st. sierż Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku.

Zebrany materiał w sprawie pozwolił śledczym na postawienie w minioną środę (25.11.2020) całej trójce zarzutu kradzieży pustych pudełek od gier, a dwóm z nich (33 i 34 l.) usłyszało zarzut kradzieży ekspresu do kawy.

- 33-latek dodatkowo będzie się tłumaczył przed sądem z zarzutu naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych w związku z wykonywanymi przez nich czynnościami. Za gościnne występy grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności - podsumowuje policjant z Włocławka.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Policjanci z Torunia zatrzymali dwóch nastolatków. Kilkadziesiąt zarzutów!