Włocławek. Dramatyczna akcja na Wiśle. Poszukiwania wędkarzy

i

Autor: Shutterstock Włocławek. Dramatyczna akcja na Wiśle. Poszukiwania wędkarzy

Trwa wyścig z czasem

Włocławek. Dramatyczna akcja na Wiśle. Wywrócony ponton. Szukają wędkarzy

2022-11-12 14:14

Na Wiśle w okolicach Włocławka znaleziono wywrócony ponton — informuje Straż Pożarna. Niepokojące odkrycie postawiło na nogi służby ratunkowe, trwa dramatyczna akcja poszukiwawcza. Na miejscu pracują policja, WOPR i grupa wodno-nurkowa. Trwają poszukiwania osób pływających pontonem, najprawdopodobniej wędkarzy.

Wywrócony ponton na Wiśle w okolicy Włocławka (woj. kujawsko-pomorskie) znaleziono w sobotę (12.11) po południu. Obok pływały wędki i wyposażenie pontonu. – Na miejscu są policja, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a w drodze jest grupa sonarowa – informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu, cytowany przez PAP.

Służby ratunkowe pracują w pocie czoła, bo jeśli wędkarze wpadli do wody, to liczy się każda sekunda, a z minuty na minutę szanse na przeżycie poszukiwanych maleją. Co się z nimi stało? Jaki będzie finał tych poszukiwań?

Zgłoszenie o wywróconym pontonie na Wiśnie wpłynęło do służb ratunkowych około godz. 12.20. Ktoś zauważył wywróconą łódkę we Włocławku w okolicach ulicy Toruńskiej. Na miejsce działań sprowadzane są kolejne jednostki – w tym specjalistyczne zespoły, doświadczone w takich poszukiwaniach. Chodzi m.in. o grupę sonarową, której sprzęt może „badać” dno i koryto rzeki.

Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Wybory w USA. Porażka Trumpa, zwycięstwo Ukrainy? Raport Walczaka