WOŚP 2022 w Toruniu: Koncerty, licytacje, atrakcje, światełko do nieba [30. Finał WOŚP w Toruniu]

2022-01-28 11:48
WOŚP
Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS/ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE WOŚP 2022 Toruń: Licytacje, koncerty, atrakcje, program [30. Finał WOŚP w Toruniu]

WOŚP 2022 w Toruniu. Już w najbliższą niedzielę (30.01.2022) w Toruniu i w całej Polsce tysiące ludzi celebrować będzie 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Sprawdźcie jakie koncerty, licytacje i atrakcje czekają podczas 30. Finału WOŚP w Toruniu. O której godzinie światełko do nieba w Toruniu? Plan wydarzeń WOŚP 2022 Toruń znajdziecie w naszym materiale.

WOŚP 2022 w Toruniu zbliża się wielkimi krokami. 30. Finał WOŚP skupia się przede wszystkim na tych, którzy potrzebują pomocy okulistycznej. Stąd hasło przewodnie "Przejrzyj na oczy". W niedzielę (30.01.2022) wolontariusze z Torunia i z całej Polski będą zbierać pieniądze do puszek. Środki mają pomóc podopiecznym Orkiestry i umożliwić zakupienie potrzebnego sprzętu. Licytacje i aukcje towarzyszące 30. Finałowi Wielkiej Orkiestry w Toruniu już trwają m.in. w serwisie Allegro. Jeśli chodzi o dzień finału, to w Toruniu za organizację znów odpowiadają harcerze, którzy zapraszają na wspaniałe koncerty i przygotowane wcześniej niezapomniane atrakcje. Wprawdzie koronawirus nie śpi, ale sztabowcy są przygotowani i wdrożą odpowiednie środki sanitarne. W tym roku nie ograniczymy się do formuły zdalnej, co cieszy wszystkich - bawiących się i wolontariuszy. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami z poprzednich edycji WOŚP w Toruniu.

WOŚP 2022 Toruń. Koncerty - kto zagra?

Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu nie zabraknie wspaniałych koncertów. Szczegółowy plan przedstawił WOŚP Sztab Toruń. - W niedzielę widzimy się na dziedzińcu Muzeum Okręgowe w Toruniu na koncertach - zapraszają jego przedstawiciele. Wystąpią:  Blok dziecięcy (PM1, MDK, "Dom Harcerza"), Bulwar Akustycznie, SaraPach z młodymi artystami, Dildo Baggins, Closterkeller oraz Half Light. Pandemia koronawirusa wymusiła wprowadzenie konkretnych zasad bezpieczeństwa. Oto one:

  • wejściówkę na dany koncert będzie można otrzymać w namiocie sztabu na Rynku Staromiejskim na 30 min. przed jego rozpoczęciem,
  • prosimy o okazie przy odbiorze aktualnego certyfikatu zaszczepienia przeciw COVID-19,
  • osoby, który nie będą posiadały przy odbiorze certyfikatu zaszczepienia lub nie są zaszczepione przeciwko COVID-19 – otrzymają wejściówkę z puli dla osób niezaszczepionych (maks. 30% łącznej puli wejściówek na dany koncert),
  • w trakcie koncertów obowiązkowo zakrywamy nos i usta przy pomocy maseczki,
  • koncerty będą transmitowane na telebimie, który będzie stał na Rynku Staromiejskim,

- Dopuszczamy możliwość zmiany programu koncertów/ich odwołania w zależności od obostrzeń sanitarnych obowiązujących w dniu Finału - podkreślają organizatorzy.

WOŚP 2022 w Toruniu. Licytacje, atrakcje, światełko do nieba [Program]

Licytacje towarzyszące 30. Finałowi WOŚP w Toruniu już trwają m.in. w serwisie Allegro. Prawdziwe perełki dla fanów sportu przygotowali pasjonaci z Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK w Toruniu. Niektóre z nich znajdziecie w poniższej galerii ze zdjęciami. To rzecz jasna nie wszystko. Na profilu WOŚP Sztab Toruń znajdziecie przydatne informacje o niemniej ciekawych przedmiotach. Warto wiedzieć, że aukcje będą dostępne również w przyszłym tygodniu. A jakie atrakcje czekają na nas w weekend? Polecamy wizytę w Miasteczku WOŚP, gdzie znajdziecie m.in. symulator dachowania, morsowanie, spotkanie z Eko Patrolem Straży Miejskiej i pokazy ratownictwa. O godzinie 14:00 się "Ściskawa na chorobowym". Szczegóły na stronie 30wosp.torun.pl.

O godzinie 20:00 planowane jest światełko do nieba. W tym roku w formie pokazu laserowego. Przedział czasowy 20:00 - 20:15. Dzień przed finałem w godzinach 9:00 - 19:00 w Atrium Copernicus "Wiosłowanie dla WOŚP". 

Sonda
WOŚP 2022 - czy wesprzesz zbiórkę?
Odcinek specjalny dla WOŚP. Groby tragicznie zmarłych strażaków. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE