Toruń. WOŚP 2022: Pierwsze informacje o 30. Finale! Wielki powrót

2021-11-16 11:35

Toruń. 30 stycznia 2022 roku w całym kraju odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Znamy pierwsze szczegóły dotyczące wydarzeń w Toruniu. Jest nowy szef sztabu i powrót do korzeni. Szczegóły poznaliśmy we wtorek (16.11.2021 r.) w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

WOŚP Toruń. Znamy pierwsze szczegóły dotyczące 30. finału!

Jubileuszowy, 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystartuje dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W Toruniu nie zabraknie wspaniałych atrakcji, o których w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy opowiadali m.in. przedstawiciele Hufca ZHP Toruń. Harcerze będą odpowiadać za toruńską odsłonę 30. finału WOŚP. Nowym szefem sztabu został hm. Artur Majerowski, na co dzień skarbnik Hufca. - Siedziba sztabu jest przy placu św. Katarzyny 9, na terenie X LO. W dniu finału będziemy działać, tak jak zawsze, w Dworze Artusa. Tam też będą rozliczane wszystkie środki. W tym roku mamy jubileuszowy finał, więc chcemy zrobić coś z pompą - powiedział na konferencji prasowej Majerowski.

Czytaj też: Toruń. Skandaliczne zachowanie 23-latki. Zrobiła to w Święto Niepodległości

- Chcemy, aby wzorem lat ubiegłych, impreza została zorganizowana w samym sercu Torunia, na starówce. Planujemy wielki koncert, wiele atrakcji, stoiska propagujące zdrowy styl życia, możliwość zbadania poziomu cukru i nawiązując do tematyki 30. Finału WOŚP również zbadania wzroku - zdradził hm. Artur Majerowski na wtorkowej konferencji prasowej.

Nowy szef sztabu podkreślił, że organizatorzy czują pozytywną energię, płynącą z Urzędu Miasta Torunia, który włączy się w 30. Finał WOŚP w Toruniu. Prezydent Michał Zaleski i marszałek województwa Piotr Całbecki z pewnością będą wspierać sztab. Harcerzy mogą też liczyć na "starą" ekipę, która nadal będzie działała przy organizacji imprezy. - Na ten moment szukamy sponsorów i partnerów, bo wydarzenie związane jest rzecz jasna z kosztami. Oprócz Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego i być może Starostwa Powiatowego, zapraszamy też firmy prywatne, insytucje, które chciałyby przekazać darowizny, rzeczy czy materiały - przekazał Artur Majerowski. - Zapraszamy restauracje czy kluby do wspierania posiłkami lub ciepłą kawą naszych wolontariuszy - dodał.

Toruń. Finał WOŚP 2022: Koncerty, wolontariusze, licytacje

Ekipa organizująca 30. Finał WOŚP poszukuje też zespołów z Torunia i okolic, które chciałyby się pokazać szerszej publiczności. Równolegle trwa poszukiwanie gwiazdy, która rozrusza tłumy, będące tego dnia na starówce. W tej chwili trwają rozmowy, a więcej szczegółów poznamy w najbliższych tygodniach.

Szef sztabu poinformował z dumą, że większość puszek jest już zajętych, co pokazuje, że wolontariusze chętnie zgłaszają się do pomocy. Działać ich będzie łącznie 350, a brakuje zaledwie 80. Organizatorzy zachęcają też, aby instytucje uruchamiały puszki stacjonarne. Kilku wolontariuszy będzie chodzić po starówce z terminalami płatniczymi, co ułatwi wpłacanie uczestnikom.

- Do naszych zadań będzie należało zbieranie pieniędzy i liczenie ich w sztabie. Działamy w myśl naszych wartości, czyli braterstwa i służby. To świetny moment dla harcerzy, aby pokazać, że nie tylko biegają po lesie, ale też włączają się w czynną pomoc. Cieszymy się, że w tym roku możemy się jeszcze mocniej zaangażować jako sztab główny WOŚP w Toruniu - powiedział phm. Adam Wiznerowicz, Komendant Hufca ZHP Toruń.

30. Finał WOŚP w Toruniu. Wyjątkowe przedmioty na licytacjach

Znamy już kilka przedmiotów, które będzie można wylicytować w tym roku podczas Finału WOŚP 2022. Jest m.in. wędka przekazana przez wędkarza z Darłowa, rodzinnego miasta Marcina Centkowskiego, rzecznika Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Polecana do łowienia m.in. okoni. - Pozwoli złapać grubą rybę po "przejrzeniu na oczy" - uśmiecha się Centkowski. Fani muzyki mogą wylicytować płytę winylową zespołu Farben Lehre z podpisami artystów. Dyrektorka Młyna Wiedzy z dumą opowiedziała o tym, czego nie można było fizycznie przynieść, ale również będzie przedmiotem wyjątkowej licytacji.

- Bardzo się cieszymy, że znów zagramy z WOŚP. Naszej licytacji nie można pokazać na konferencji, ponieważ jest to najdłuższe zamontowane na stałe Wahadło Foucalta. Nazwa tego wahadła może być wylicytowana przez każdego z was. Każdy może rozpocząć licytację, może walczyć o nazwę, która pojawi się na specjalnej tablicy w Młynie Wiedzy. Może to być również firma. Zachęcamy was serdecznie do udziału. Cel jest świetny - powiedziała dyrektor Monika Wiśniewska.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Czy wesprzesz WOŚP w 2022 roku?
Cztery pory roku na pl. Rapackiego w Toruniu. Nowe oblicze roślinności
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE