Wszystkich Świętych 2020: Cmentarze w Toruniu zamknięte! [AKTUALIZACJA]

2020-10-30 16:10 KM
Cmentarz św. Jerzego w Toruniu
Autor: Małgorzata Litwin / UMT - torun.pl Wszystkich Świętych 2020: Jak się poruszać wokół cmentarzy w Toruniu? [MAPY]

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu przekazywał szczegóły dotyczące organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy, ale są już one nieaktualne. W tym roku święto Wszystkich Świętych będzie inne niż dotychczas. Aktualizacja - 31 października, 1 i 2 listopada cmentarza będą zamknięte.

Aktualizacja 30.10.2020, 16:14

- W związku z decyzją Rady Ministrów o zamknięciu cmentarzy informuję, że od jutra 31.10.2020 r. zostaje przywrócona stara organizacja ruchu przy cmentarzach - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Wcześniej pisaliśmy:

Wszystkich Świętych 2020: Jak się poruszać wokół cmentarzy w Toruniu? [MAPY]

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu zachęca do zapoznania się z przygotowanym przez przedstawicieli informatorem na temat organizacji ruchu drogowego w obrębie toruńskich cmentarzy.

Zmiany w organizacji ruchu wokół toruńskich nekropolii zaczną obowiązywać od piątku (30.10.2020r) od godz. 15:00 do wtorku (03.11.2020) do godz. 10:00.

 • W rejonie cmentarza przy ul. Gałczyńskiego w dniu 01.11.2020 od godziny 6:00 udostępniony będzie parking przy kinie Cinema City (bezpłatny, niestrzeżony). Parkowanie pojazdów na ul. Gałczyńskiego dozwolone będzie po stronie południowej, natomiast po stronie północnej obowiązywać będzie zakaz postoju. Jednocześnie informujemy, że otwarty zostanie tymczasowo dojazd od ul. Czerwona Droga do Al. 700-lecia i wyjazd z Al. 700-lecia w kierunku ul. Kraszewskiego. Tymczasowe dojazdy zostaną zlikwidowane 3.11.2020.
 • W rejonie CCK zamknięty zostanie wjazd z ul. Grudziądzkiej w ul. Celniczą. Ruch kołowy kierowany będzie trzema wjazdami na parking wzdłuż zachodniego ogrodzenia CCK od strony ul. Grudziądzkiej, a od ul. Mazowieckiej na parking firmy „Oferta” (bezpłatny, niestrzeżony). Dopuszczone będzie również parkowanie pojazdów na poboczu po stronie północnej jezdni ul. Celniczej. Przed głównym wejściem (zarówno od ul. Grudziądzkiej, jak i Celniczej obowiązywał będzie zakaz wjazdu na parking). Zakaz ten nie będzie dotyczył osób niepełnosprawnych, autobusów MZK oraz pojazdów TAXI. Jednocześnie MZD informuje że nowo wybudowany parking dla Tirów (skrzyżowanie Celnicza-Grudziądzka) będzie udostępniony dla samochodów osobowych.
 • W dniu 01.11.2020, nie będzie obowiązywał znak B-20 na skrzyżowaniu ul. Mazowiecka - Celnicza „Stop”.
 • Na ul. Turystycznej po stronie wschodniej obowiązywać będzie zakaz postoju, natomiast po stronie zachodniej wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów odbywać się będzie na parkingach przy cmentarzu. (Turystyczna-Księżycowa-Ligi Polskiej, utwardzony fragment naprzeciwko cmentarza, nowo wybudowany parking koło cmentarza).
 • Na ul. Antczaka po stronie północnej na odcinku wzdłuż cmentarza obowiązywać będzie zakaz postoju. Parkowanie pojazdów dozwolone będzie po stronie południowej ul. Antczaka i na ul. Pułaskiego po stronie zachodniej. Udostępniony będzie parking przy Biedronce (ul. Waryńskiego).
 • W rejonach cmentarzy przy ul. Poznańskiej po obu stronach drogi obowiązywać będą zakazy zatrzymywania się. Odcinek objęty zakazem zatrzymywania się określony będzie znakami B-36 zakaz zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów dozwolone będzie na parkingu poligonu po południowej stronie i drodze dojazdowej do terenów Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, jak również parkingu przy cmentarzu.
 • W rejonie cmentarza przy ul. Żwirki i Wigury po obu stronach jezdni obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów na ulicach przyległych do ul. Żwirki i Wigury.
 • W rejonie cmentarza przy ulicy Wybickiego dozwolone będzie skośne parkowanie pojazdów na obu jezdniach Trasy Prezydenta Raczkiewicza, na lewych pasach ruchu, na odcinkach oznakowanych znakami D-18 parking. Na Trasie Średnicowej od ul. Szosa Chełmińska do Legionów i od ul. Legionów do ul. Szosa Chełmińska obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.
 • W rejonie cmentarza przy ul. Koniuchy – po północnej stronie ulicy obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się ( nie dotyczy oznakowanych parkingów). Parkowanie pojazdów możliwe będzie po południowej stronie jezdni ul. Koniuchy oraz na terenach zielonych przy ul. Wielki Rów ( MPO) i ul. Kozackiej (parking przy obiekcie handlowym Piotr i Paweł).
 • W rejonie cmentarza przy skrzyżowaniu ulic Grudziądzka – Wielki Rów w dniu 01.11.2020r. udostępniony zostanie parking (bezpłatny, niestrzeżony) przed Centrum Handlowym „Kometa” przy ul. Grudziądzkiej 162.
 • W rejonie cmentarza przy ul. Wymarzonej (Bielawy Grębocin) możliwość korzystania z istniejącego parkingu.
 • W rejonie cmentarza przy ul. Owsianej (Wrzosy) możliwość korzystania z istniejącego parkingu oraz parkingu przy Orliku.
 • W rejonie cmentarza na ul. Włocławskiej, na wjeździe ul. Stara Droga po obu stronach jezdni obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów możliwe będzie na parkingach i ulicach przyległych zgodnie z obowiązującym oznakowaniem.

Spis treści

 1. Aktualizacja 30.10.2020, 16:14
 2. Wcześniej pisaliśmy:
 3. Wszystkich Świętych 2020: Jak się poruszać wokół cmentarzy w Toruniu? [MAPY]
 4. Wszystkich Świętych 2020 Toruń - organizacja ruchy [MAPY]
 5. Wszystkich Świętych 2020. MZD w Toruniu o nieprawidłowościach
 6. Wszystkich Świętych 2020 w Toruniu. Co z oświetleniem?

Wszystkich Świętych 2020 Toruń - organizacja ruchy [MAPY]

Mapy przygotowane przez Miejski Zarząd Dróg prezentujemy wam w formie galerii. Każda z nich jest odpowiednio opisana, więc z łatwością znajdziecie interesującą was okolicę. Zachęcamy do zapoznania się z organizacją ruchu, która będzie obowiązywać w okresie Wszystkich Świętych. Dzięki temu unikniecie niepotrzebnych problemów!

Wszystkich Świętych 2020. MZD w Toruniu o nieprawidłowościach

- W przypadku nieprawidłowości dotyczących oznakowania uwagi należy zgłaszać do Pogotowia Drogowego tel.19633. W sprawie sygnalizacji drogowej uruchomiony będzie telefon 501038455. O wyłączeniu sygnalizacji świetlnej w rejonie cmentarzy decydować będzie Wydział Ruchu Drogowego KMP w Toruniu - przekazują przedstawiciele MZD w komunikacie.

Wszystkich Świętych 2020 w Toruniu. Co z oświetleniem?

Wspólnie z Energą Oświetlenie i firmą konserwującą na zlecenie miasta MZD rozpoczął już jakiś czas temu przegląd lamp w rejonie toruńskich cmentarzy. Uszkodzone latarnie zostaną naprawione niezwłocznie. W sumie kontroli zostanie poddanych 16 miejsc wokół toruńskich cmentarzy. Zdajemy sobie sprawę, że jesienna aura i coraz krótszy dzień nie zachęcają do popołudniowych odwiedzin cmentarza, jednak w trosce o zdrowie warto taką ewentualność rozważyć. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Czarny protest kobiet w Toruniu. Ponad 2000 osób wzięło udział w spacerze z czarnymi parasolkami