Wybory 2019: Czy mieszkańcy Torunia będą głosować? Ciekawe argumenty z obu stron! [AUDIO]

2019-10-10 13:52 Mariusz Luda
W centrum Torunia wielu się zastanawia... iść czy nie iść na wybory?
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose W centrum Torunia wielu się zastanawia... iść czy nie iść na wybory?

Emocje coraz większe. Wybory parlamentarne 2019 odbędą się 13 października. Czy mieszkańcy Torunia licznie stawią się w urnach wyborczych? W końcu trzeba wybrać Sejm i Senat. Nasz reporter popytał i już wie dlaczego niektórzy idą na wybory, a inni zostają w domu. Posłuchajcie!

Idę, czy nie idę na wybory? - to pytanie zadaliśmy torunianom. I choć nie brakowało głosów na "nie", to jednak najpierw wysłuchajmy tych, którzy już zdecydowali, że idą! Jakie argumenty mają nam do przekazania? Czy wierzą, że każdy głos ma znaczenie?

Dlaczego część torunian idzie na wybory? Pytał reporter Radia ESKA - Mariusz Luda

Wybory 2019 - dlaczego niektórzy torunianie nie głosują?

Zazwyczaj nie interesują się polityką, czasem - się nią brzydzą. Nie znają kandydatów i ich programów lub po prostu nie mają na kogo głosować - oto dlaczego część torunian nie pójdzie na wybory.

Ci mieszkańcy Torunia nie chcą iść na wybory. Dlaczego? Pytał Mariusz Luda z Radia ESKA

Wybory 2019: kiedy się odbędą?

Wybory parlamentarne 2019 to najbliższe wybory do Sejmu i Senatu, których data została wyznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zgodnie z postanowieniem głowy państwa odbędą się one 13 października w całym kraju. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21. Zgodnie z kodeksem wyborczym obywatele uprawnieni do głosowania wybiorą w nich 460 posłów i 100 senatorów.

Wybory 2019 - kandydaci do Sejmu w okręgu nr 5

Okręg numer 5 obejmuje trzy miasta: Toruń, Włocławek i Grudziądz oraz jedenaście powiatów: aleksandrowski, brodnicki, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, lipnowski, radziejowski, rypiński, toruński, wąbrzeski i włocławski. W wyborach 2019 do Sejmu w okręgu nr 5 zarejestrowano sześć komitetów wyborczy. Zgłoszeni kandydaci będą walczyć o 13 mandatów poselskich.