Młodzi tenisiści z wygraną

Wymarzony debiut młodych zawodników w lidze! Wygrali po horrorze

2022-09-23 7:00

16, 14, 14 i 11. Tyle mają lat zawodnicy kluby KS Nowa Era Toruń, którzy w środę (21.09.2022 r.) zadebiutowali w rozgrywkach trzeciej ligi tenisa stołowego. Co ważne - zadebiutowali udanie. Wygrali swój pierwszy mecz w stosunku 8:6.

- Moi zawodnicy byli trochę stremowani. Bo to był ich debiut w trzeciej lidze. Poradzili sobie jednak z tym. Bardzo jestem zadowolony z postawy całej czwórki. Na wyróżnienie zasługuje Maciek. Przegrywał 0:2 w setach i się nie poddał. Swój mecz wygrał w setach 3:2, dzięki czemu wygraliśmy cały mecz z GLKS Rogóźno w stosunku 8:6 - mówi nam Rafał Utylski trener młodych zawodników KS Nowa Era Toruń.

Maciej Rękas (14 l.) był liderem swojej drużyny i odniósł 3 indywidualne zwycięstwa. Jego młodszy brat bliźniak Miłosz wygrał dwie gry. Gracjan Kęsik (16 l.), podobnie jak Julian Korzus (11 l.), najmłodszy zawodnik który będzie występował w III ligi z kujawsko-pomorskiego wygrał jeden ze swoich meczy. Gracjan i Julian wygrali swoją grę deblową. Bliźniakom to się nie udało. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Gracjan jest najstarszym zawodnikiem w klubie. Nie liczymy trenerów, którzy na razie są lepsi od swoich podopiecznych. Trenerami są Rafał Utylski, jego żona Katia i starsza siostra bliźniaków Julia (20 l.)

Dzieci są przez tę trójkę trenowane w wynajmowanym lokalu w kamienicy na toruńskiej starówce przy ulicy Łaziennej 24. Pomieszczenie nie jest dostosowane do organizowania zawodów ligowych, dlatego mecze rozgrywane są w sali gimnastycznej Szkoły Muzycznej.

- Nie otrzymujemy dofinansowania z Urzędu Miasta. Istniejemy dzięki firmom które nas wspierają, czyli: PHU Agrolift, Virtus Sun i Fonte - mówi Rafał Utylski. 

Zawodnicy i zawodniczki KS Nowa Era w minionym sezonie od najmłodszej kategorii wiekowej do kategorii Kadet (dawny junior młodszy) na Mistrzostwach Województwa zdobyli 20 medali. Na mistrzostwach międzywojewódzkich 3 medale i na Mistrzostwach Polski dwa krążki.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Jesteś fanem tenisa stołowego?
Bohaterowie z kreskówek myli okna w szpitali dziecięcym w Toruniu i umilali pobyt małym pacjentom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE