Wyraźne ocieplenie, ale w weekend mogą wrócić burze [Pogoda Toruń 3.06.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Wyraźne ocieplenie, ale w weekend mogą wrócić burze [Pogoda Toruń 3.06.2022]

Wyraźne ocieplenie, ale w weekend mogą wrócić burze [Pogoda Toruń 3.06.2022]

2022-06-03 6:00

Pogoda Toruń 3.06.2022. W piątek na termometrach w grodzie Kopernika i województwie kujawsko-pomorskim zagoszczą bardzo przyjemne wartości. Niestety dzień później region nawiedzą nieprzyjemne warunki meteo, w tym możliwe burze. Oto najnowsza prognoza pogody dla Torunia i okolic.

Pogoda Toruń 3.06.2022. Przed nami bardzo przyjemny piątek, zachęcający do długich spacerów. Towarzyszyć nam będą warunki atmosferyczne, które powinny nam poprawić nastrój. Ekspert i właściciel serwisu pogodawtoruniu.pl Rafał Maszewski podaje, że biomet będzie dla nas korzystny. - Słońce okresami zakryją niegroźne chmury. Zachmurzenie będzie umiarkowane i nie powinno padać. Po południu temperatura powietrza wzrośnie do około 22 stopni - wyjaśnia ceniony meteorolog. Warto jednak wziąć ze sobą cieplejsze bluzy, zwłaszcza w godzinach porannych, gdy będziemy planować drogę do pracy.

Czytaj też: Poszły konie po betonie i postawiły na nogi policję! Nocne zamieszanie w Kujawsko-Pomorskiem

- Początek dnia będzie bardzo chłodny. Południowo zachodni wiatr będzie słaby, a ciśnienie atmosferyczne zacznie wolno spadać - dodaje Rafał Maszewski w prognozie na 3 czerwca.

Pogoda Toruń 3.06.2022. Prognoza na weekend

W sobotę (4 czerwca) będzie jeszcze cieplej - nawet do 24 stopni Celsjusza. Temperatury dostosują się do kalendarza. Problemem będą przelotne opady deszczu, które lokalnie i sporadycznie mają się pojawić w godzinach popołudniowych. Rafał Maszewski zakłada, że w sobotę może nawet zagrzmieć. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, a ciśnienie spadnie do ok. 1010 hPa. W niedzielę na termometrach w Toruniu ok. 22-23 stopni i prawdopodobnie bez deszczu. Z podobnym klimatem będziemy wkraczać w nowy tydzień. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE