zatrzymany

i

Autor: Policja zatrzymany

Jak to możliwe?!

Wyszedł z więzienia i po dwóch dniach wpadł w ręce policji! To, co zrobił 24-latek przeraża

2023-05-23 13:22

Chełmżyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dwa dni wcześniej opuścił zakład karny. 24-latek ani myślał o poprawie. To, co zrobił jest nie do pomyślenia dla normalnego człowieka. Teraz grozi mu nawet 7,5 roku więzienia. Szczegóły na se.pl.

W miniony piątek (19.05.23) kryminalni z Komisariatu Policji w Chełmży (powiat toruński) zostali powiadomieni o kradzieży samochodu w Ostaszewie, ale to był dopiero początek całego zamieszania. Z treści zawiadomienia i ustaleń policjantów wynikało, że zgłaszająca, 40-letnia kobieta, zaparkowała przed sklepem osobową toyotę i wyłączyła silnik. Kierująca pozostawiła wewnątrz kluczyki. Tę okazję wykorzystał nieznany wówczas sprawca, który wsiadł do auta i odjechał. Nawet doświadczeni stróże prawa byli w szoku, kto dokonał tego przestępstwa.

Chełmża. Policjanci zatrzymali go, choć dwa dni wcześniej wyszedł z więzienia!

Po krótkim czasie od opisanego wyżej zdarzenia, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o pojeździe, który uderzył w drzewo w oddalonym o kilka kilometrów Mirakowie. Okazało się, że była to skradziona toyota. Kierowcy jednak nie było w pobliżu.

- Mundurowi przejrzeli nagranie z monitoringu, a rysopis sprawcy przekazali policjantom w służbie. Po chwili, w tej samej miejscowości, jeden z patroli zatrzymał mężczyznę, wyglądem odpowiadającego temu z zapisu. Okazało się, że był to 24-letni mieszkaniec gminy Chełmża, bardzo dobrze znany tamtejszym policjantom, który zaledwie dwa dni wcześniej opuścił mury zakładu karnego - informuje nas mł. asp. Dominika Bocian z KMP w Toruniu.

24-latek z gminy Chełmża znów trafi do więzienia. Poważne zarzuty

Policjantka dodaje, że zatrzymany miał przeszło półtora promila alkoholu w organizmie, a w trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim zielony susz. Jakby tego było mało, mundurowi ustalili, że sprawca przyjechał w okolice sklepu w Ostaszewie rowerem, którego kradzież zgłoszono w Środzie Wielkopolskiej. 24-latek trafił do policyjnej celi.

- Na podstawie zebranych przez chełmżyńskich śledczych dowodów, usłyszał zarzuty kradzieży pojazdu i paserstwa  oba w warunkach recydywy, a także kierowania w stanie nietrzeźwości. Niewykluczone, że zostaną one uzupełnione po laboratoryjnym badaniu zabezpieczonego suszu. Następnego dnia, prokurator nadzorujący postępowanie, zastosował wobec niego między innymi codzienny dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju - podsumowuje mł. asp. Bocian.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Lubelskie. Zuchwały złodziej ukradł auto ze stacji paliw. Właściciel zdębiał