Wywoził odpady do lasu. Namierzył go wspólny patrol policji i straży leśnej

2020-07-09 11:26 Sylwia Sitka-Czerniak
Mieszkaniec Włocławka wywoził odpady do lasu. Namierzył go wspólny patrol policji i straży leśnej
Autor: KWP Bydgoszcz

Wyjątkowym brakiem szacunku do przyrody i przepisów prawa wykazał się jeden z pracowników budowlanych, który po skończonej pracy wywiózł odpady do podwłocławskiego lasu. Na trop mężczyzny szybko wpadli funkcjonariusze policji i straży leśnej, którzy pełnili tego dnia wspólną służbę. Sprawca zaśmiecenia lasu ukarany został wysokimi mandatami karnymi. Dodatkowo mężczyzna został zobowiązany do uprzątnięcia porzuconych odpadów.

Funkcjonariusz ogniwa „wodnego” włocławskiej policji i strażniczka leśna, pełniący w tym tygodniu wspólną służbę na terenie leśnictwa Ruda, otrzymali informację od leśniczego o porzuconych odpadach budowlanych w okolicach miejscowości Dobiegniewo. Po przyjeździe we wskazane miejsce patrol ujrzał różnego rodzaju materiały budowlane pozostawione w środku lasu. Funkcjonariusze przeszukali śmieci i odnaleźli dokumentację, na podstawie której wytypowali kilka adresów, z których mogły one pochodzić.

Przeczytaj także: Tragedia w Walentynowie: Prokuratorzy widzieli, jak pociąg zabija matkę i dwójkę jej dzieci [ZDJĘCIA]

Podczas kontroli materiałów mundurowi dotarli do firmy budowlanej, której pracownik odpowiedzialny był za wywóz odpadów. Dowody były jednoznaczne, wobec czego mężczyzna przyznał się do popełnienia wykroczenia. 28-latek otrzymał w sumie 1000 zł mandatu za zaśmiecanie lasu i bezprawny wjazd do lasu w miejscu niedozwolonym. Poza tym mężczyzna został zobowiązany do uprzątnięcia porzuconych odpadów.

Mafia śmieciowa na Śląsku: Kolosalne ilości odpadów! Zbili na tym miliony

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.