Napad na bank w Krakowie! Zamaskowany mężczyzna groził pracownikom

i

Autor: LeoFra/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Groza w placówce

Zamaskowani przestępcy napadli na pocztę! Padły strzały

2022-11-08 13:19

Kujawsko-pomorskie: Do policyjnego aresztu w Brodnicy trafiło dwóch mieszkańców powiatu grudziądzkiego, którzy usiłowali dokonać rozboju na poczcie w Jabłonowie Pomorskim. Zamaskowani sprawcy użyli pistoletu hukowego. - Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów w niespełna godzinę po dokonaniu przestępstwa - informuje nas asp. szt. Agnieszka Wiesiołek z KPP w Brodnicy.

Policjantka z Brodnicy informuje nas w komunikacie, że w poniedziałek (7 listopada 2022 r.) około godziny 15:30 miejscowy dyżurny otrzymał zgłoszenie o napadzie na placówkę poczty w Jabłonowie Pomorskim. - Ze zgłoszenia wynikało, że do placówki weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn i z pistoletu hukowego oddało dwa strzały. Spłoszeni mężczyźni uciekli w kierunku dworca kolejowego. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że sprawcy usiłowania rozboju wsiedli do pociągu, a kiedy pociąg ruszył, wyskoczyli z niego - wyjaśnia asp. szt. Agnieszka Wiesiołek, oficer prasowy KPP Brodnica.

Jabłonowo Pomorskie: Zamaskowani próbowali rozboju na poczcie. Trafili za kratki

Z komunikatu brodnickiej policji dowiadujemy się, że w wyniku penetracji terenu, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Grudziądza, którzy przemieszczali się polem. Mężczyźni w wieku 36 i 24 lata trafili do policyjnego aresztu w Brodnicy. Funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty, którymi sprawcy posłużyli się przy dokonaniu przestępstwa. - Za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, grozi im kara nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności - podsumowuje asp. szt. Wiesiołek.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?
Rozbój na przystanku w Zabrzu

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki