Zapłacili horrendalne mandaty za skrajną głupotę. Rowerzyści z Włocławka łapali się za głowę

2022-05-24 13:35
Rower
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Zapłacili horrendalne mandaty za skrajną głupotę. Rowerzyści z Włocławka byli w niemałym szoku

Włocławek: Mimo apeli służb, wielu pijanych kierowców wsiada za kierownicę. Niektórzy nie ograniczają się do samochodów. Tym razem funkcjonariusze dopadli kompletnie nietrzeźwych rowerzystów. Mandat, który im wlepili może podziałać na wyobraźnię.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (23.05.2022) na terenie ulicy Dobrzyńskiej we Włocławku. Ok. godziny 17:30 policjanci postanowili skontrolować dwóch rowerzystów - 41 i 28-latka. Od razu wyczuli, że delikwenci jechali "na podwójnym gazie". - Przeprowadzone badania trzeźwości potwierdziły, że obaj są nietrzeźwi. Jeden z nich, 41-latek, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Z kolei u jego młodszego kolegi, 28-latka badanie wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie - informuje nas sierż. szt. Tomasz Tomaszewski z biura prasowego KMP we Włocławku. Jedno jest pewne - tę lekcję zapamiętają na długo.

Czytaj też: "Zacząłem leczyć się alkoholem". Ksiądz Paweł skończył ze złamanym kręgosłupem. To co zrobił wielu zszokuje [ZDJĘCIA]

- Obaj zostali ukarani mandatami karnymi zgodnie z obowiązującym taryfikatorem w wysokości po 2,5 tysiąca złotych - przekazuje sierż. szt. Tomasz Tomaszewski w komunikacie prasowym.

Funkcjonariusze i nasza redakcja apelują - pod żadnym pozorem nie wsiadajcie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Nie ma znaczenia, czy korzystacie z samochodu, czy jednośladu. Przy prowadzeniu pojazdów wymagany jest odpowiedni poziom koncentracji, którego nie macie szans zachować po napojach wyskokowych i środkach odurzających.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE